11:41

Tydzień z książką dla dzieci. L. Talko- "Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii".


Dwa lata wcześniej rozegrały się na Arabskiej pustyni dramatyczne wydarzenia. Bóg jednak sprzyjał dzieciom- Stasiowi i Nel. Udało im się zbiec szajce muzułmaninów i krętymi i niebezpiecznymi drogami pustyni, pełnymi przygód- wrócić do kochających ojców.
Jest lato 1879 roku. Indie. Stach Tarkowski oczekuje właśnie na Nel. Niestety, nie jest dane im się spotkać. Dziewczynka zostaje porwana. Stach nie rzuca wszystko by ją uratować. Wraz ze swym przyjacielem- Mungo i tajemniczą Malką wplątują się w sieć szpiegowskiej gry i ruszają ku przygodzie, by uratować swoją Nel z rąk porywaczy.
Po drodze odkrywają tajemnicę największego diamentu świata, pokonują wiele niebezpiecznych sytuacji i pokonują wroga. Książka to jednak wielka zagadka, która rozwiązuje się na ostatnich jej kartach. W jaki sposób Nel odkryje tajemnicę pradawnego bóstwa i sekrety indyjskiej magii? Kto zdobędzie drogocenny klejnot? Czy uda się rozwikłać zagadkę chłopca, zmieniającego się w panterę?
Na wszystkie te pytanie da nam odpowiedź nową książka Leszka Talko- "Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii"
Tak, moi drodzy! Autor pokusił się o napisanie kontynuacji słynnej powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".

Jaka jest ta powieść o przygodach Stasia i Nel XXI wieku?
Inna. No, ale to logiczne, że autor chciał napisać ją po swojemu. Zachował cechy  charakteru dzieci, darował sobie jednak opisy przyrody, jak to było u Sienkiewicza. Nie powiem, żebym była zawiedziona, bo zawsze mnie takie opisy nużyły.
Trzeba przyznać Leszkowi Talko, że stopniowo dawkował emocje, wprowadzał aurę tajemniczości. Tajemniczości, która powstrzymywała mnie, by odłożyć książkę i położyć się spać. Musiałam wiedzieć, jak się sytuacja rozwinie, czy dzieciom się uda?  A może autor postanowił zakończyć na zawsze wątek Stasia i Nel...

Jeśli o mnie chodzi, to bardziej przemawia do mnie powieść pana Talko. Może dlatego, że nie byłam wielką fanką Sienkiewicza.
Powieść Leszka Talko- "Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii" wydana została przez Wydawnictwo ZNAK Emotikon, jej premiera odbyła się 10 września tego roku.
Książka naprawdę jest warta przeczytania. Jeśli lubicie powieści z nutką niepewności, zagadki to to jest coś dla Was :)Specyfikacja wydania:
Tytuł: Staś i Nel. Zaginiony klejnot Indii
Autor: Talko Leszek
Oprawa twarda
Liczba stron: 360
Wydawnictwo: ZNAK Emotikon
Cena: 26,99 (KUP)
Indeks: 15290724
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-09-10
Język wydania: polski
Język oryginału: polski

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

5 komentarzy:

 1. W pustyni i w puszczy znam bardzo dobrze o kontynuacji jeszcze nie słyszałam :]

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam wrażenie, że może być ciekawsza niż część pierwsza.

  OdpowiedzUsuń
 3. No to musze się skusić, przy tych opisach przydory usynałam...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię czytać książki, ale z moimi dziećmi jeszcze za wcześnie na takie atrakcje :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. książka mojego dzieciństwa, ale o kolejnej części nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger