20:48

Nagrobki granitowe - jakie pomniki mogą wyjść spod ręki rzemieślników?


Indywidualny projekt i staranne cięcie, szlifowanie oraz polerowanie kamienia pozwala stworzyć niezwykłe, wytrzymałe nagrobki. Wiele lat doświadczenia pozwala wyjść poza proste formy i stworzyć płyty nagrobne na indywidualne zamówienie. Firma Vetro tworzy też blaty kuchenne oraz specjalne projekty z kamienia.

 Wysoka jakość od profesjonalistów w branży

Wszystkie zlecenia i projekty w firmie Vetro wykonywane są od podstaw. Projekty nagrobków, cięcie granitu, szlif, polerowanie kamienia, rzeźbienie, napisy i grafiki nagrobne odbywają się na miejscu pod ikem rzemieślników. Do każdego nagrobka, nawet najprostszego można dobrać dowolny dodatek, wzór, tablicę nagrobkową-napisową z firmowej galerii tablic i rzeźb nagrobkowych oraz grawerów.  Klasyczny granit przetrwa w nienaruszonym stanie wiele lat, nawet nie dziesięcioleci, a wieków, wystarczy że jest starannie obrobiony. Granit firmy Vetro to inwestycja w najlepszą jakość.

Dlaczego zajmujemy się nagrobkami z granitu?

Granitowy nagrobek to trwałe i eleganckie rozwiązanie, które zachowa swoje piękno przez wiele lat. Jego wytrzymałość na warunki atmosferyczne sprawia, że jest odporny na działanie deszczu, śniegu i promieniowania UV. Ponadto, granit jest łatwy w pielęgnacji i utrzymaniu czystości, co pozwala zachować jego estetykę na długi czas. Dodatkowo, nagrobki granitowe mogą być łatwo personalizowane poprzez wygrawerowanie imienia, daty i innych szczegółów, co pozwala na upamiętnienie zmarłej osoby w wyjątkowy sposób

 Duży wybór i możliwości obróbki 

Jednym z największych atutów nagrobków granitowych, oprócz długowieczności, jest ich różnorodność kolorów i wzorów. Granit występuje w różnych odcieniach, od jasnych beżów po głębokie czarne, co pozwala rodzinom dopasować pomnik do indywidualnych preferencji estetycznych oraz do pamięci zmarłego. Dodatkowo, możliwość wyrzeźbienia różnych wzorów, symboli czy napisów dodaje personalizacji i głębi znaczeniowej nagrobka. Dzięki postępowi technologicznemu, możliwe jest precyzyjne wyrzeźbienie nawet najbardziej skomplikowanych wzorów na powierzchni granitu. Jednocześnie, rzemieślnicy wciąż wykorzystują tradycyjne metody obróbki kamienia, co dodaje każdemu nagrobkowi niepowtarzalnego charakteru i ręcznie wykonanego wykończenia.

Przygotowywanie granitu od podstaw

Stworzenie projektu nagrobka granitowego na wysokim poziomie zazwyczaj obejmuje kilka kroków. Najpierw klient konsultuje się z pracownikami zakładu kamieniarskiego, aby omówić swoje preferencje dotyczące stylu, wyglądu i personalizacji nagrobka. Następnie projektanci zakładu przygotowują rysunek lub wizualizację projektu z uwzględnieniem wszystkich ustaleń. Po zatwierdzeniu projektu przez klienta, zakład kamieniarski przystępuje do produkcji nagrobka, korzystając z odpowiedniego materiału, najczęściej granitu. Po ukończeniu produkcji nagrobek zostaje dostarczony na miejsce pochówku i profesjonalnie zainstalowany zgodnie z przepisami i standardami bezpieczeństwa.

 Usługi kierowane do wymagających klientów 

Nagrobki granitowe,które tworzy firma Vetro są nie tylko trwałymi pamiątkami, ale także wyrazem szacunku, miłości i pamięci dla tych, których już nie ma wśród nas. Ich elegancja, trwałość i różnorodność sprawiają, że są one popularnym wyborem dla rodzin szukających godnego upamiętnienia swoich bliskich. Dzięki połączeniu współczesnych technologii z tradycyjną rzemiosłością, nagrobki granitowe stają się niepowtarzalnymi dziełami sztuki, które przetrwają wiele pokoleń, będąc nieustającym symbolem trwałości pamięci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger