14:50

Materac nawierzchniowy – Tajemnica odświeżenia ŁóżkaMaterac nawierzchniowy, znany również jako topper, może mieć wiele zastosowań. Może służyć jako dodatkowa warstwa komfortu dla Twojego łóżka, może pomóc w odświeżeniu zużytego materaca, a może nawet przekształcić Twoje łóżko w luksusowe łóżko kontynentalne.

Materac nawierzchniowy, znany również jako topper, może mieć wiele zastosowań. Może służyć jako dodatkowa warstwa komfortu dla Twojego łóżka, może pomóc w odświeżeniu zużytego materaca, a może nawet przekształcić Twoje łóżko w luksusowe łóżko kontynentalne.

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy, często nazywany również topperem, ma mniejszą wysokość niż tradycyjny materac. Zazwyczaj jego wysokość wynosi około 8 cm. Produkt ten nie służy jako materac bazowy - jest na to zbyt niski. Jednak doskonale sprawdza się jako wierzchnia warstwa podnosząca komfort spania i wyrównująca niewygodny lub zużyty materac bazowy.

Materace nawierzchniowe najczęściej wykonane są z różnego rodzaju pianek, takich jak lateksowe, termoelastyczne czy wysokoelastyczne. Mają one za zadanie poprawić wygodę w trakcie snu, zapewnić stabilne podparcie kręgosłupa, zagwarantować dodatkową ochronę przed przegrzaniem i właściwą termoregulację łóżka.

Materac nawierzchniowy a łóżka kontynentalne

Jednym z zastosowań materaca nawierzchniowego jest dodatkowa warstwa zwiększająca komfort łóżka kontynentalnego. Ten specyficzny typ łóżka, znany z luksusowych hoteli, coraz częściej gości także w domach i mieszkaniach prywatnych. Daje wygodę snu, a także doskonale nadaje się do małych sypialni (nie ma boków).

W łóżku kontynentalnym materac bazowy leży na specjalnej skrzyni zwanej boxspringiem, a czasem na dodatkowym materacu. Aby konstrukcja była jeszcze wyższa, a komfort spania większy, na górze materaca bazowego kładzie się materac nawierzchniowy. Poprawia on termoregulację i działa antybakteryjnie.

Odświeżanie zużytego materaca

Materace mają swój cykl życia. Z czasem ich powierzchnia może nie być już tak komfortowa jak na początku. Dotyczy to szczególnie tańszych modeli czy materacy sprężynowych. Jeśli czujesz, że Twoje łóżko nie jest już tak wygodne jak kiedyś, a z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz kupić nowego materaca, pewnym rozwiązaniem może być materac nawierzchniowy. Kładzie się go wtedy na dotychczasowym materacu, zwiększając wygodę snu i zapewniając sobie zdrową, niealergizującą i dobrze odprowadzającą wilgoć powierzchnię do spania.

Materac nawierzchniowy a twardość łóżka

Czasami bywa również tak, że z różnych powodów potrzebujemy materaca o innej twardości niż ten, który mamy. Najczęściej dzieje się tak, kiedy pojawiają się dolegliwości kręgosłupa takie jak dyskopatia. Aby zmniejszyć ból, należy spać na możliwie twardym materacu.

Podobna sytuacja ma miejsce, kiedy łóżko dotychczas jednoosobowe zaczynają zajmować dwie osoby. Zamiast wymieniać materac na nowy, twardszy, możesz wtedy zamówić materac nawierzchniowy.

Wybór materaca nawierzchniowego

Jeśli szukasz materaca nawierzchniowego, warto zwrócić uwagę na różne dostępne modele. Wśród nich znajduje się model Top Thermo, który oferuje wysoki standard i zapewnia maksymalny komfort snu. Wkład topu jest zbudowany z termoelastycznej pianki o wysokości 6 cm. Wysokość całego materaca to 8 cm.

Inna propozycja to materac nawierzchniowy Top Lateks. W tym luksusowym materacu nawierzchniowym wkład topu stanowi pianka lateksowa o wysokości 6 cm. Jest ona odporna na odkształcenia i dobrze odprowadza wilgoć.

Czy warto inwestować w materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy może być doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób. Może pomóc w odświeżeniu zużytego materaca, zwiększyć komfort snu na rozkładanej sofie, a nawet przekształcić zwykłe łóżko w luksusowe łóżko kontynentalne. Przy odpowiednim wyborze i regularnej pielęgnacji, materac nawierzchniowy może znacznie poprawić jakość Twojego snu oraz długość i jakość życia Twojego materaca.

Odświeżanie materaca – Praktyczne porady

Zastanawiasz się, jakie są sprawdzone sposoby na odświeżenie materaca? Nie musisz eksperymentować i ryzykować, że uszkodzisz wkład materaca – poznaj kilka prostych metod, dzięki którym wyśpisz się w zdrowych warunkach.

Pranie pokrowca

Jeżeli Twój materac ma zdejmowany pokrowiec, możesz go bez problemu zdjąć i uprać w pralce. W ten sposób odświeżysz pierwszą warstwę ochronną, która broni wkład materaca przed wnikaniem do niego wilgoci, roztoczy, potu i innych zanieczyszczeń.

Odkurzanie materaca

Odkurzaj regularnie powierzchnię materaca. Zwykły domowy odkurzacz sprawdzi się doskonale, najlepiej jednak by był wyposażony w filtr hipoalergiczny. Możesz też posiłkować się myjką parową, która działa skutecznie w walce z roztoczami kurzu domowego.

Użycie sody oczyszczonej

Posyp materac sodą oczyszczoną i pozostaw na kilka godzin, a nawet całą noc. Po tym czasie odkurz dokładnie powierzchnię materaca. W ten sposób nie tylko usuniesz przykre zapachy – soda oczyszczona świetnie zwalcza też bakterie i wchłania wilgoć.

Czyste środowisko snu

Zadbaj o to, by spać w czystych warunkach. Regularnie zmieniaj pościel. Wietrz sypialnię po wstaniu z łóżka i przed snem. Warto też pamiętać, że materac powinien rano „pooddychać” – nie ściel od razu łóżka, niech nagromadzone ciepło ma szansę ulotnić się, a wilgoć odparować.

Zalety regularnego odświeżania materaca

Materac, o który dbasz, pozostaje wolny od alergenów i pleśni, nie gromadzi się w nim wilgoć. W ten sposób minimalizujesz ryzyko rozwoju, czy nasilenia objawów alergii i objawów takich jak katar, kaszel czy łzawiące oczy.

Dodatkową zaletą, którą przynosi odświeżenie materaca, jest to, że przedłużasz jego żywotność. Zadbany materac posłuży Ci z powodzeniem wiele lat, dzięki czemu początkowa inwestycja zwróci Ci się z nawiązką.

Materac nawierzchniowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zwiększyć komfort swojego łóżka, odświeżyć zużyty materac lub stworzyć luksusowe łóżko kontynentalne. Pamiętaj jednak, że aby cieszyć się wszystkimi korzyściami płynącymi z posiadania materaca nawierzchniowego, musisz o niego odpowiednio dbać. Regularne odświeżanie materaca, w tym pranie pokrowca, odkurzanie i używanie sody oczyszczonej, pomogą Ci utrzymać materac w doskonałym stanie przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger