13:52

Tort weselny: jak wybrać ten jedyny, doskonały?


Ciasta weselne są niezwykle cenione przez liczne grono gości. Istotnym i pełnym ekscytacji punktem całego przyjęcia jest pojawienie się tortu weselnego. Oczekiwanie na tę chwilę nie dotyczy tylko miłośników słodkości i najmłodszych uczestników - wielu gości, jak na przykład babcie i ciocie, z zainteresowaniem zastanawiają się nad tym, jak smakowity będzie tort. Równocześnie, przestrzegają zbyt zapalonych miłośników mocniejszych trunków, aby utrzymali się na nogach przynajmniej do momentu podania tortu. Bez wątpienia, jest to moment wesela, który nie powinien zostać przegapiony przez żadnego spośród gości.

Co warto ustalić przed przystąpieniem do wyboru?

Przy decydowaniu o wyborze ciast weselnych, słodkości i tortu, najważniejsze jest, aby nie tylko prezentowały się spektakularnie i były bogato zdobione. Nadrzędna jest ich smakowitość. Jakie są główne kryteria wyboru ciast i tortów na wesele? Oto nasze sugestie.

Dobra cukiernia - podstawa sukcesu

Wybierając cukiernię, pamiętaj, że jest to decydujący czynnik. Istotne jest, aby dostawa tortu i ciast była bezpłatna, a cukiernia zadbała o transport w odpowiednich warunkach. Jeśli cukiernia nie dysponuje niezbędnym sprzętem do transportu wypieków, istnieje duże ryzyko, że tort dojedzie w roztopionym stanie, co wpływa na jego smak i jakość. Dodatkowo, upewnijmy się, że sala weselna dysponuje stojakiem do prezentacji tortu.

Podczas wyboru cukierni, warto zapytać o składniki, z których są wytwarzane ciasta weselne i torty. Dobrze jest skoncentrować się na ich jakości i pochodzeniu. Są torty, które przyciągają wzrok atrakcyjnym wyglądem, ale niestety mogą być przepełnione sztucznymi składnikami i chemicznymi dodatkami - a tego chcemy uniknąć! Barwniki mogą wydawać się efektowne, ale nie dajmy się oszukać! Wspaniałym pomysłem będzie ich zastąpienie naturalnymi, które są zdrowe i dobrze smakują. Dbajmy więc o to, aby cukiernia, w której zamówimy słodycze na uroczystość weselną, do ich tworzenia używała jedynie składników pochodzenia naturalnego. Idealnie, jeśli kluczowe składniki, jak: mleko, jajka lub masło, pochodzą z lokalnych gospodarstw rolniczych - tylko wtedy można mieć pewność, że tort będzie smakował każdemu gościowi, a dodatkowo nikomu nie zaszkodzi. We Wrocławiu doskonałe torty z lokalnych produktów są wypiekane w Tortowni na Bema. Otwórz stronę cukierni, żeby zobaczyć ofertę tortów ślubnych, zainspirować się oryginalnymi pomysłami, a być może nawet złożyć zamówienie.

Warto również sprawdzić, czy sala weselna akceptuje torty zamówione u zewnętrznych wykonawców. Dodatkowo, młoda para powinna posiadać dokument, informujący o tym, kiedy dokładnie tort został wytworzony, na wypadek, gdyby goście mieli jakiekolwiek problemy po jego zjedzeniu. Zazwyczaj kierownictwo sali weselnej chce zapewnić sobie bezpieczeństwo w tej kwestii - i jest to całkowicie zrozumiałe.

Tort z produktami sezonowymi: aktualny, piękny, zdrowy

Pamiętajmy, że jeżeli decydujemy się na ślub w lecie, to nie tylko oznacza to przyjemną pogodę, ale także jest to szczyt sezonu owocowego! Warto wykorzystać to, co natura ma nam do zaoferowania. Wypieki na wesele mogą być ozdobione na przykład truskawkami, malinami lub jagodami. Są to powszechnie dostępne, a dodatkowo niedrogie owoce, które sprawdzają się zarówno jako elementy dekoracyjne, jak i na przykład wypełnienie kremu. Dzięki temu mamy pewność, że wypieki na bazie tych owoców będą smakować większości gości. Świeże owoce to również doskonałe dodatki do kremów tortowych lub musów, którymi można wypełniać wypieki. Upewnijmy się zatem, czy cukiernia, z którą współpracujemy, oferuje świeże i naturalne owoce.

Na jakie ciasto warto się zdecydować?

Pamiętaj, że nie wszystko, co błyszczy, jest złotem. Unikajmy zasady „im więcej, tym lepiej" i wybierajmy ciasta weselne oraz inne wypieki, które nie są za słodkie i nie mają zbyt dużej ilości kremu. Najczęściej ciasta weselne podaje się po obiedzie. Z reguły tort ślubny pojawia się o północy - wówczas goście są już po spożyciu ciężkostrawnych potraw, są wytańczeni, a dodatkowo niektórzy wypili też kilka mocnych drinków. Co to oznacza? Tylko to, że tort powinien być maksymalnie lekki - wówczas nie spowoduje ani dyskomfortu, ani problemów żołądkowych. Dbajmy o efektywność, ale z umiarem, zwłaszcza jeśli chodzi o różne dodatki i ozdoby, ponieważ często kryją się za nimi sztuczne składniki, których chcielibyśmy uniknąć. 

Dobrej jakości, starannie dobrane i wymieszane w odpowiednich składnikach proporcje sprawią, że tort weselny będzie jednym z najbardziej pamiętnych momentów ślubnej imprezy. Jeśli chcesz wywrzeć na gościach szczególnie pozytywne wrażenie, zastanów się nad tym, by zamówić tzw. płonący tort - niezmiennie wywołuje efekt „wow”, zachwycając każdego gościa i dając ogrom pozytywnych emocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger