12:57

Gdzie wybrać się na tropikalne wakacje?Choć dawniej wakacje w tropikach były poza zasięgiem większości Polaków, dziś całkiem spora grupa osób może sobie pozwolić na tego typu podróż. Dlatego organizowane w takich krajach wczasy cieszą się coraz większym powodzeniem, a ci, którzy zawsze marzyli o przysłowiowym urlopie pod palmami, mogą zrealizować swoje fantazje i wybrać się do któregoś z tych pięknych zakątków świata.

Wakacje w rytmie merengue

Jednym z ciekawszych miejsc, w których można w pełni poczuć tropikalny klimat i bez końca napawać się widokami cudownych plaż, turkusowego morza i pochylającymi się ku niemu palmami jest znajdujący się na Morzu Karaibskim archipelag Wielkie Antyle. Wśród państw wchodzących w jego skład na szczególną uwagę zasługuje Dominikana wakacje tu spędzone to wszechobecna połączona z tańcem muzyka merengue, pyszne drinki na bazie rumu, rajskie plaże, niezapomniane widoki i oszałamiająca egzotyczna przyroda. Kraj jest na tyle zróżnicowany, że idealne warunki do wypoczynku znajdą tu zarówno wielbiciele plażowania, jak i bardziej aktywni turyści, którzy mogą wziąć udział w wycieczkach, dzięki którym zobaczą największe tutejsze atrakcje np. stolicę Santo Domingo, Park Narodowy Los Haitises czy Wyspę Saona. Warto też wiedzieć, że panują tu doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, nurkowania, snorkelingu, czy żaglowania, a szeroki wybór pięknie położonych obiektów turystycznych usatysfakcjonuje każdego turystę.

Romantyczne wakacje w bajkowej scenerii            

Innym regionem, który rozpala wyobraźnię osób planujących niestandardowy wypoczynek, jest znajdujący się 500 km na południowy zachód od Indii archipelag złożony z ok. 1200 wysp. Mowa tu o słynących z bajecznych krajobrazów Malediwach – miejscu znanym z przepięknych lagun, luksusowych domków na wodzie, lazurowej wody i fantastycznej słonecznej pogody. Trudno znaleźć piękniejsze miejsce na romantyczny urlop, podczas którego można całkowicie oderwać się od codzienności i zatracić w tropikalnym raju. To dlatego właśnie w takim kraju jak Malediwy wakacje często spędzają nowożeńcy oraz ci którzy, choć na chwilę pragną przenieść się w magiczny świat pełen niesamowitych widoków i barwnych raf koralowych. Panujące tu fantastyczne warunki do nurkowania pozwalają poznać magiczny podwodny świat, a wspaniałe plaże stwarzają możliwość jedynego w swoim rodzaju wypoczynku. Podczas pobytu warto odwiedzić stolicę kraju Male, udać się w rejs katamaranem lub popłynąć łódką na którąś z niezamieszkanych egzotycznych wysepek. Nie ma wątpliwości, że w tym tropikalnym raju nikt nie będzie się nudził, a niesamowite tutejsze krajobrazy nie dadzą się łatwo zapomnieć.

Warto spełniać marzenia

Tropikalne wakacje są doskonałym pomysłem na oderwanie się od pracy, spojrzenie z innej perspektywy na własne życie i odzyskanie sił, które tracimy podczas codziennych obowiązków. Skoro dziś dotarcie w odległe miejsca jest już o wiele łatwiejsze i bardziej osiągalne niż kiedyś warto zacząć realizować swoje marzenia i choć raz podarować sobie egzotyczny urlop.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger