16:46

Dekoracja sali weselnej w hotelu. Na co warto postawić?Przygotowanie dekoracji to jedno z najważniejszych zadań do zrealizowania przed ślubem. Aby sala prezentowała się naprawdę efektownie, narzeczeni muszą zadbać o wiele szczegółów: począwszy od wybrania obrusów i ozdób stołu, poprzez zamówienie kwiatów, po zaaranżowanie dodatkowych atrakcji (np. ścianek fotograficznych, tła za Młodą Parą). Podpowiadamy, na jakie trendy dekoracyjne warto postawić.
   

Jak przystroić salę weselną?

Dekoracja sali powinna być starannie przemyślana – wszystkie elementy muszą do siebie pasować, dlatego nie można pozwolić sobie na żadne przypadkowe rozwiązania. Najlepiej zacząć od ustalenia koloru przewodniego. Na zdjęciach ślubnych doskonale wyglądają zarówno łagodne pastele (odcienie różu, beżu, błękitu), jak i mocno nasycone barwy (butelkowa zieleń, atramentowy granat, intensywny chabrowy), warto natomiast zrezygnować z trudnej czerni. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by postawić na złote lub srebrne dodatki.

Wybór koloru powinien być podyktowany głównie charakterem sali. Pracownik Hotelu Amber z Gdańska doradza: Sale w hotelach zazwyczaj są utrzymane w klasycznym, eleganckim stylu, który idealnie współgra z białymi obrusami oraz wazonami i świecznikami wykonanymi ze szkła. W takich wnętrzach świetnie wyglądają również tkaniny spięte w misterne falbany, z kolei wśród kwiatów pierwsze skrzypce śmiało mogą grać okazałe bukiety z róż. Ponadto sale weselne znajdujące się w hotelach często wcale nie potrzebują do zachwycenia gości i nowożeńców wielu dekoracji, w związku z czym są rewelacyjnym wyborem dla par marzących o minimalistycznym wystroju.

Na co zwrócić uwagę podczas dekorowania sali weselnej?

Kompletowanie dekoracji weselnych warto rozpocząć już tuż po zarezerwowaniu lokalu – przygotowanie projektu dopracowanego w najdrobniejszych szczegółach jest bardzo czasochłonne. Dobry pomysł stanowi też przedyskutowanie tematu dekoracji z managerem sali, który podpowie, na jakie rozwiązania postawiły poprzednie pary oraz wyjaśni, czy w danym lokalu można np. zorganizować pierwszy taniec w chmurach (nie zawsze istnieje możliwość użycia ciężkiego dymu).

Niektóre pary już od początku doskonale wiedzą, w jakiej sali powinno odbyć się ich wesele. Wielu narzeczonych decyduje się jednak na konkretny wystrój dopiero w trakcie przygotowań, dopasowując swoją wizję m.in. do pory roku albo lokalizacji restauracji. W sali weselnej w Trójmieście motywem przewodnim mogą być białe, turkusowe i błękitne dodatki w stylu marynistycznym, zwłaszcza jeśli wesele zostało zaplanowane na miesiące wakacyjne. Dla odmiany w górach czy w salach położonych na uboczu (w pobliżu lasów, jezior, na terenach podmiejskich) taki motyw nie sprawdzi się najlepiej – bezpieczniejszą opcją wydaje się za to klasyczna elegancja bądź niezwykle popularny w ostatnich latach styl boho.

Przygotowanie spójnej i jednocześnie efektownej dekoracji sali weselnej nie jest łatwym zadaniem, ale bez wątpienia warto się w nie maksymalnie zaangażować. Odpowiednio dobrane dodatki podkreślą rangę wydarzenia i sprawią, że wesele zapisze się w pamięci gości oraz przede wszystkim Młodej Pary jako barwne, radosne wspomnienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger