14:48

Samodzielna aranżacja wnętrz? Pamiętaj o 4 ważnych zasadachAranżacja wnętrz to branża zarezerwowana nie tylko dla profesjonalnych architektów, ale też domowników, którzy dzięki znajomości podstawowych zasad mogą z powodzeniem stworzyć wymarzony klimat we wnętrzach swoich domów. Oto cztery zasady, które musisz poznać, zanim zabierzesz się za planowanie i remont.
  1. Biel Twoją przyjaciółką, ale wyraziste kolory nie są wrogami

Biały kolor uznawany jest w aranżacji wnętrz za najbezpieczniejszy. Pasuje do wszystkiego i każda inna barwa świetnie się z nim łączy. Ściany pomalowane na biało współtworzą przestronność, czystość i przytulność w ogólnym klimacie mieszkania. Kolor ten stwarza w zasadzie tylko jedno niebezpieczeństwo – używany w zbyt wielu miejscach może wygenerować efekt nudy i sterylności, a przecież nie w takich wnętrzach chcemy mieszkać!

Dlatego śmiało wybieraj biel, ale nie bój się dołączyć do niej innych, wyrazistych kolorów. Te przemycaj w kolorze jednej ze ścian w danym pomieszczeniu, w meblach lub dodatkach. Ważne jednak, by innych kolorów nie było za dużo, bo to gwarancja chaosu. Złotym środkiem jest biel i dwa, maksymalnie trzy inne kolory.

  1. Cenna rola naturalnego światła

Duża dostępność wszelkiego rodzaju lamp, żyrandoli i kinkietów sprawia, że bagatelizujemy rolę naturalnego światła; jesteśmy przekonani, że każdy jego brak można nadrobić elektrycznością na zasadzie „jeden do jednego”.

Prawda jest jednak taka, że naturalne światło najbardziej sprzyja tworzeniu pięknej, przestronnej aranżacji wnętrz. W jej projektowaniu uwzględnij więc dużą rolę, jaką spełniają okna otwarte na świat, a to, czego nie da się nimi oświetlić, możesz oczywiście potraktować sztucznym światłem. Ponadto, jeśli naturalnego światła jest niewiele, zrezygnuj z ciężkich, zasłaniających całe okna kotar i wybierz cienkie oraz jasne ramy okienne.

  1. Zachowaj proporcje i równowagę

Ogromna szafa w małym pokoju? Malutki stolik w dużym salonie? Nie o to chodzi. Rozmiary mebli oraz dodatków dobieraj zgodnie z metrażem danego pomieszczenia. Jednocześnie pamiętaj, że niezapełniona przestrzeń też jest potrzebna – nie zawsze tworzy ona przykre wrażenie pustki, lecz dodaje lekkości całej aranżacji wnętrz.

  1. Nie bój się powielania

Nowoczesna aranżacja wnętrz stawia na powtarzalne akcenty. To one odpowiadają za efekt spójności i dają poczucie, że wszystko w mieszkaniu jest na swoim miejscu. Nie chodzi o to, by każdy pokój urządzić całkowicie różnie od pozostałych, a właśnie o wybranie kilku elementów, które będą pojawiać się w każdym miejscu w domu. To może być jakiś kolor albo kształt.

Podsumowanie:

  • Aranżowanie wnętrz to zajęcie, w którym nie musisz korzystać z pomocy specjalisty. Częściową lub całkowitą odmianę domu możesz przeprowadzić samodzielnie.
  • Od czego zacząć tworzenie swojej pierwszej aranżacji wnętrz? Od poznania kilku podstawowych zasad, których przestrzeganie decyduje o wnętrzarskim sukcesie.
  • Jest kilka elementów, które bagatelizujemy lub o których zapominamy, a które mają bardzo duże znaczenie w ogólnej jakości danej aranżacji wnętrz. Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, o jakich elementach mowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger