15:43

Gdzie znajdują zastosowanie pompy do beczek?

Nieskomplikowana budowa, lekkość konstrukcji i jej mobilność sprawiają, że pompy do beczek należą niezaprzeczalnie do jednych z najbardziej uniwersalnych urządzeń umożliwiających transport mediów – zwłaszcza opróżnianie różnego rodzaju zbiorników. Jak w praktyce wygląda użytkowanie pompy do beczek i kiedy się one przydają?

Zastosowanie pompy do beczek w domu

Takim najbardziej podstawowym zastosowaniem pomp beczkowych w przypadku domów, a raczej ogrodów, jest wykorzystanie pompy do beczek przy wypompowywaniu deszczówki z przeznaczonego do jej gromadzenia zbiornika. Pompy beczkowe są urządzeniami niezwykle wydajnymi, które pozwalają na szybkie opróżnienie beczki czy kontenera, a równocześnie są one stosunkowo tanie w zakupie. Przy czym za sprawą swojej nieskomplikowanej konstrukcji są proste w obsłudze i niedrogie w eksploatacji.

Wiele uniwersalnych pomp do beczek można wykorzystywać zarówno do wypompowywania różnego rodzaju cieczy, jak i ich przepompowywania wraz z funkcją dozowania. Z tego też powodu przydają się również wtedy, gdy na przykład chcemy wypompować paliwo czy zużyty olej z jakiegoś pojazdu lub urządzenia. Można za ich pomocą przepompowywać różne ciecze z większych pojemników do mniejszych i odwrotnie. A jeśli mamy rozkładany basen, który chowamy na zimę, możemy spokojnie wypompować wodę z basenu w kontrolowany i bezpieczny sposób przy użyciu pompy beczkowej.

Pompy do beczek w firmie i przemyśle

Przemysłowe zastosowanie pomp beczkowych jest praktycznie nieograniczone. Pompy beczkowe w zależności od materiałów, z jakich są zbudowane, mogą być wykorzystywane zarówno do transportu bardzo agresywnych i reaktywnych mediów, jak i do przepompowywania substancji o dużej lepkości (np. przeciery, kremy, kleje, pasty). Pompy do beczek dzielą się również na pompy o wysokim stopniu higieniczności, pompy z uszczelnieniem czy ochroną przeciwwybuchową. Z tego też powodu pompy do beczek znajdziemy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym czy petrochemicznym oraz wszędzie tam, gdzie liczy się szybki i wygodny transport cieczy z jednego zbiornika do innego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger