10:52

Obrotowe foteliki do jazdy tyłem - na pierwsze 4 lata życia dziecka

 


Fotelik samochodowy dla dziecka musi być dokładnie dopasowany do jego wieku, wzrostu i wagi - dzięki temu możemy mówić o bezpiecznej podróży. Nie oznacza to wcale, że rodzice muszą wymieniać go co kilka miesięcy! Producenci od lat proponują rozwiązania, które “rosną wraz z dzieckiem”, a więc mogą być wykorzystywane od 1. dnia do nawet 4. roku życia. Jednym z nich są obrotowe foteliki do jazdy tyłem, które mają cały szereg niepodważalnych zalet. Łączą w sobie wygodę i trwałość, które są niezwykle potrzebne w czasie podróży. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Bezpieczne foteliki do jazdy tyłem

Fotelik tyłem do kierunku jazdy nie musi spełniać twoich wymagań w kwestii estetyki. To bardzo dobrze, jeśli jego design jest ładny, jednak zawsze należy pamiętać, że ma być przede wszystkim bezpieczny, wygodny i funkcjonalny. Z tą myślą marka BeSafe stworzyła obrotowe foteliki do jazdy tyłem, które już od jakiegoś czasu są dostępne na rynku i szturmem podbijają serca kolejnych rodziców. Fakt, że można je stosować przez nawet 4 lata, to dopiero początek długiej listy niepodważalnych zalet. Co jeszcze musisz o nich wiedzieć?

Nowoczesne foteliki do jazdy tyłem to po prostu znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż jakiekolwiek inne modele dostępne dotychczas na rynku. To właśnie one osiągają najlepszą skuteczność w ochronie dziecka podczas przeprowadzanych testów zderzeniowych. Foteliki RWF nie mają sobie równych, zaś najgorszym rozwiązaniem są tanie styropianowe wkładki dostępne w supermarketach. Wynika to z faktu, że w momencie zderzenia, w standardowym foteliku odwróconym w stronę rodzica nacisk na dziecko jest znacznie większy. Wśród wszystkich modeli dostępnych w sklepie, twoją uwagę powinny przykuć przede wszystkim foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy, które otrzymały pozytywną ocenę w najtrudniejszym Teście Plus.

Warto podkreślić, że obrotowe foteliki do jazdy tyłem to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale także wygoda użytkowania. Rodzic może swobodnie obrócić siedzisko w stronę drzwi i włożyć czy wyjąć dziecko bez konieczności przyjmowania nadzwyczajnych pozycji ciała. Oznacza to także znacznie łatwiejszy dostęp do pasów bezpieczeństwa, co przekłada się na ich dokładniejsze zapięcie. Oprócz komfortu, zyskujemy jeszcze większą ochronę na wypadek kolizji.

foteliki do jazdy tyłem

 

Jak to możliwe, że obrotowe foteliki do jazdy tyłem można stosować przez aż 4 lata? Znajdziesz w nich specjalne wkładki, dzięki którym możliwe jest precyzyjne dopasowanie rozmiaru siedziska do wymiarów dziecka. To szczególnie ważne, gdy mówimy o noworodku i kilkumiesięcznym niemowlaku, w przypadku których kąt siedzenia ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju kręgosłupa. Nie ulega jednak wątpliwości, że prawidłowe dopasowanie do wzrostu maluszka jest istotne również w przypadku dziecka przedszkolnego czy szkolnego.

Obrotowe foteliki do jazdy tyłem BeSafe - co je wyróżnia?

Obrotowe foteliki do jazdy tyłem wciąż budzą skrajne emocje. Rodzice albo je kochają, albo nie wierzą, że mogą być naprawdę bezpieczne. Co więc warto o nich wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o zakupie?

Przede wszystkim warto podkreślić, że nowoczesny fotelik samochodowy obrotowy jest niezwykle wygodny, a dziecko może przyjąć w nim prawidłową pozycję ciała. Co istotne, w produktach marki BeSafe pojawiła się instalacja Universal Level Technology, która pozwala na prawidłowe dopasowanie ich do niemal każdego rodzaju samochodu - także sportowego, który dotychczas nie sprawdzał się jako “auto rodzinne”.

fotelik samochodowy obrotowy

 

Warto również podkreślić, że nowoczesne foteliki do jazdy tyłem BeSafe posiadają pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber. Znajduje się w zagłówku, by zabezpieczyć najwrażliwszą część ciała dziecka - głowę. To rozwiązanie, które skutecznie absorbuję znaczną część sił w momencie zderzenia.

Nowy fotelik samochodowy BeSafe można stosować od 1. dnia życia. Zawdzięczamy to umieszczonej w jego wnętrzu wkładce BabyShell™, dzięki której możliwe jest idealne dopasowanie do dziecka o wzroście od 40 cm. Rodzice doceniają także magnesy Magnetic Belt Assistants™, które pozwalają na odsunięcie pasów na boki, by ich zapięcie oraz wkładanie i wyjmowanie dziecka było łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger