16:05

Rowerki biegowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?Rowerki biegowe w ostatnich latach przekonują do siebie coraz większe ilości rodziców, którzy pragną od najmłodszych lat dbać o prawidłowy rozwój i aktywność fizyczną swoich pociech. Zwłaszcza te osoby, które same jeżdżą na rowerze wiedzą, jak wspaniała jest to aktywność i jak dobrze jest uczyć się jej już we wczesnych latach dziecięcych. Sprawdźmy więc, czym dokładnie są rowerki biegowe, jaki mają wpływ na dzieci i kiedy warto je wprowadzić w życie swojej pociechy.

Rowerki biegowe – konstrukcja i sposób jazdy

Jak sama nazwa wskazuje, rowerki biegowe są konstrukcjami, na których dziecko porusza się za pomocą własnych nóg, jakby biegnąc, zamiast pedałując. Taka budowa jednośladu ma bardzo dobry wpływ na rozwój malucha. Poruszając się na rowerku biegowym dziecko naprzemiennie odpycha się od podłoża stopami, budując przy tym zmysł równowagi. Dodatkowo, dziecko pracując nogami na zmianę lepiej rozwija swój mózg, gdyż jego obie półkule pracują równocześnie, co ma pozytywne skutki nawet w dorosłym życiu.

Konstrukcja rowerków biegowych jest bardzo prosta. Od modeli klasycznych różni się ona przede wszystkim brakiem pedałów i związanego z nim napędu. Tutaj mamy do czynienia z napędem poprzez odpychanie się nogami, więc najważniejszym elementem jest dobrze dobrane siedzisko biegowe o specjalnym kształcie, przypominającym banana. Niektóre rowerki biegowe wyposażane są w hamulec ręczny, jednak te skierowane są najczęściej do starszych dzieci – modele dla najmłodszych są możliwie jak najprostsze, by dziecko mogło w pełni swoją uwagę poświęcić na naukę jazdy i obserwację otoczenia, a nie zbędne dodatki. Na modelach bez hamulców zatrzymuje się więc w ten sam sposób, co je napędza, przy pomocy własnych stóp.

rowerek biegowy


Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Dodatki, jakie powinny posiadać rowerki biegowe

Konstrukcje dla maluchów w wieku od dwóch do około pięciu lat powinny być odpowiednio bezpieczne i proste. Dodatki, takie jak hamulce ręczne czy nóżki, a także akcesoria jak bagażnik czy koszyk na kierownicę, powinny być wprowadzane powoli, wraz z wiekiem i rosnącym doświadczeniem dziecka w jeździe. Pierwszy rowerek powinien być możliwie jak najbardziej prosty, a jednocześnie wyposażony w opcje zapewniające poprawę bezpieczeństwa. Producenci tacy jak Puky dbają o maksymalne bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój maluchów, projektując rowerki biegowe we współpracy z terapeutami ruchu, pediatrami i placówkami oświatowymi. Dzięki temu ich konstrukcje cenią sobie rodzice na całym świecie, a ich zadowolone pociechy chętnie uczą się jeździć, wchodząc w świat kolarstwa chętnie, z radością i pasją. W modelach tego producenta znajdziemy takie dodatki, jak osłona kierownicy, bezpieczne chwyty, które zapobiegają zsuwaniu się rączek dziecka z kierownicy, czy podesty, na których dziecko może bezpiecznie ułożyć nogi, by zachować odpowiedni środek ciężkości pojazdu po rozpędzeniu się. Rowerki biegowe Puky to modele godne zaufania i zapewniające doskonały start kolarskiej pasji.

Oglądając rowerki biegowe warto zwrócić uwagę na to, jakie marki są godne zaufania, dbają o bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój dzieci. Dzięki temu mamy pewność, że nasza pociecha nie zniechęci się do jednośladu, a pozna dobre strony tej aktywności w sposób dla niej bezpieczny. Rowerki biegowe Gdańsk znajdziemy w mieszczącym się w galerii City Meble sklepie BikeSalon. Rowerki biegowe Warszawa możemy kupić pod adresem Ostrobramska 38b i Wrocławska 25. W każdym z tych miejsc uzyskamy profesjonalną poradę doświadczonego doradcy, a także dowiemy się jaki model najlepiej posłuży naszej pociesze. Rowerki biegowe online możemy wcześniej obejrzeć i bez zobowiązań zarezerwować na stronie bikesalon.pl w zaciszu własnego domu.

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger