12:25

Zalety baldachimów do łóżeczka. Dlaczego warto je stosować?Baldachimy umieszczane nad łóżeczkami dzieci stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Czy wynika to z ich funkcjonalności, czy też jest to zwykła moda, która za moment odejdzie w niepamięć i zostanie zastąpiona czymś innym? Trudno jednoznacznie powiedzieć. Nie ma jednak wątpliwości, że baldachim może okazać się niezwykle przydatny i jako element wyposażenia pokoju dziecięcego spełnia kilka istotnych funkcji. Jakich?

Baldachimy dla dzieci nie są żadną nowością. Tego rodzaju osłony nad łóżeczko były stosowane już w czasach starożytnych. Ich walory doskonale pamiętają również nasze babcie, które dość często m.in. za pomocą baldachimów dekorowały dziecięce pokoje naszych rodziców. W późniejszym czasie produkt ten odszedł nieco w niepamięć. Przeciwnicy wskazywali, że takie kotarki nie pasują do każdego wnętrza (np. nowoczesnego/modernistycznego), a na dodatek zbierają kurz. Owszem – długo nieprany i niezmieniany baldachim faktycznie staje się siedliskiem bakterii i zarazków. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by odkurzać go i czyścić systematycznie. Ponadto, obecnie na rynku znaleźć można tyle różnych wzorów, że bez problemu powinniśmy dobrać idealny baldachim dla naszego dziecka, bez względu na to, w jakim stylu urządziliśmy dom lub mieszkanie.

Skuteczna ochrona maluszka

Największą zaletą baldachimów jest fakt, że stanowią one skuteczną ochronę dla dziecka np. przed promieniami słonecznymi lub przed insektami. To szczególnie ważne, gdy maluch przyjdzie na świat wiosną lub latem. Nadmierna ekspozycja na słońce jest w przypadku noworodków niewskazana. Z kolei latające owady często budzą dziecko ze snu, nie wspominając o tym, że może dojść do bolesnego ukąszenia przez komary czy osy. Baldachim pozwala tego uniknąć.

Uniwersalne zastosowanie

Baldachimy, w zależności od budowy, można stosować nie tylko jako osłonę nad łóżeczkiem. Część z nich nadaje się jako osłona, którą zamontujemy na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Wówczas pełnią one role czegoś na zwór namiotu. Nieco starsze dziecko schowa się pod taką osłoną i bezpiecznie będzie bawić się na świeżym powietrzu.

Przystępna cena

Baldachimy nie są drogie. W zależności od materiału wykonania można je zakupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Te lepsze, uszyte ręcznie z przyjaznych dla skóry materiałów, są oczywiście droższe. Co jednak istotne - każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego na swoją kieszeń.

Służą przez wiele lat

Baldachimy mogą służyć dziecku nie tylko w okresie noworodkowym. Wystarczy odrobina wyobraźni, by zrobić z nich pożytek także później. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie, by móc zamontować je nad łóżeczkiem wraz z pojawieniem się kolejnego dziecka. Produkt można także przekazać komuś bliskiemu, kto właśnie doczekał się potomstwa.

Ogromny wybór

Jak zostało wspomniane – wybór baldachimów jest ogromny. Można zdecydować się na modele w różnych kolorach, wykończonych w rozmaitych stylach. Bez większych przeszkód powinniśmy znaleźć osłonki, które nadadzą się zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych nowoczesnych.

Wyjątkowa ozdoba

Baldachimy pełną ważną funkcję estetyczną. Nadają pokoikowi dziecka niesamowitej, wręcz magicznej aury. Widząc nad łóżeczkiem tego rodzaju przesłonkę, od razu wiadomo, z jakim pomieszczeniem mamy styczność i kto jest jego głównym lokatorem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger