09:05

Ekspres do kawy przelewowy – dlaczego warto?Każdy miłośnik kawy spotkał się z urządzeniami służącymi do przygotowywania tego czarnego napoju. Na rynku znaleźć można ekspresy różnego typu. Obecnie sporą popularnością cieszą się ekspresy ciśnieniowe. Jednak to nie one były pierwsze. Od wielu lat produkowane są bowiem ekspresy przelewowe, których popularność ponownie zaczyna rosnąć. Dlaczego tak się dzieje? Przemawia za tym głównie prosta konstrukcja oraz obsługa, a także bezawaryjność i wysoka jakość zaparzanej w nim kawy. Z tych właśnie powodów warto ponownie zainteresować się takim rozwiązaniem. W jaki sposób urządzenie zaparza kawę i na co należy zwrócić uwagę przed zakupem interesującego nas egzemplarza?

  1. Jak działa ekspres przelewowy?
  2. Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy przelewowy?
  3. Co dokupić do ekspresów przelewowych?

Jak działa ekspres przelewowy?

Przelewowy ekspres do kawy daje swoim użytkownikom możliwość przygotowania dużej porcji napoju w stosunkowo krótkim czasie. To właśnie ten element sprawia, że urządzenie jest coraz chętniej wybierane przez smakoszy. Ekspres przelewowy stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnej, mielonej kawy zalewanej wrzątkiem. W jaki sposób działają takie ekspresy? W urządzeniach wykorzystywane są specjalne filtry, które najczęściej wykonane są z papieru. Umieszcza się je w pojemniku na kawę, a następnie należy wsypać określoną ilość zmielonych ziaren. W zależności od wykorzystanego modelu urządzenia, pojemniki swoją konstrukcją mogą się od siebie różnić. Spotkać można się między innymi z wariantem obrotowym, podwieszonym lub wysuwanym. Ekspresy przelewowe zostały także wyposażone w trwałe filtry siatkowe. Następnym krokiem jest nalanie odpowiedniej ilości wody. Jej poziom może być zróżnicowany. W mniejszych ekspresach może być to na przykład jedynie 300 ml, podczas gdy największe egzemplarze dają możliwość napełnienia urządzenia nawet 2 litrami wody. Po uruchomieniu woda przekazywana jest do komory grzewczej, gdzie dochodzi do jej zagotowania. Wrzątek przekazywany jest do pojemnika z kawą specjalną rurką. Po upływie kilku chwil, gotowy napar zaczyna ściekać do dzbanka.

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy przelewowy?

Nie ulega wątpliwości, że ekspres przelewowy pozwoli na szybkie przygotowanie aromatycznej kawy każdego poranka. W ofercie znaleźć można jednak bardzo wiele różnego rodzaju modeli. Na co w takim razie należy zwrócić uwagę? Choć ekspresy przelewowe cechuje bardzo prosta konstrukcja, warto mieć na uwadze ich poszczególne parametry. Istotna jest przede wszystkim moc urządzenia. Większa moc gwarantuje szybsze grzanie wody. W rezultacie przełoży się to również na szybsze zaparzenie kawy. Podstawową różnicą jest także rodzaj zastosowanego naczynia, do którego trafia kawa z ekspresu. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest w tym przypadku dzbanek, który jednak charakteryzować może odmienna pojemność. To najlepszy wybór jeśli kawę podajemy często przy spotkaniach towarzyskich. Niektóre modele posiadają specjalne dysze, służące do nalewania kawy bezpośrednio do kubka. Należy zapoznać się z oferowanymi przez urządzenie dodatkowymi funkcjonalnościami. Przydatną opcją może być na przykład programowanie czasu startu. Dzięki temu rozpoczęcie procesu parzenia kawy można ustawić na konkretną godzinę. Większość ekspresów posiada także możliwość podtrzymywania temperatury. Służą do tego specjalne płyty podgrzewające, które sprawiają, że napój w dzbanku zawsze będzie czekał na nas ciepły. Przydatnym elementem jest również możliwość ustawienia mocy kawy. W rezultacie dokładniej dostosuje się ona do naszych preferencji smakowych. Koniecznie trzeba sprawdzić rodzaj zastosowanego filtra. Filtry papierowe są szeroko dostępne, jednak trzeba wymieniać je każdorazowo po zaparzeniu kawy. W niektórych modelach znajdują się filtry stalowe. Po zakończeniu pracy ekspresu wystarczy je wyłącznie przepłukać. Szeroki wybór ekspresów przelewowych znajduje się w ofercie sklepu internetowego dostępnego pod adresem https://www.neonet.pl/ekspresy-do-kawy/przelewowe.html. Można tu znaleźć rozwiązania dopasowane do potrzeb i oczekiwań każdego odbiorcy. Do zakupy zachęcają konkurencyjne ceny, wysoka jakość i szybka dostawa.

Co dokupić do ekspresów przelewowych?

W przypadku ekspresów przelewowych zdecydować można się również na zakup dodatkowych akcesoriów. Taki sprzęt przeznaczony jest wyłącznie do przygotowywania kawy czarnej, dlatego też wielbiciele kawy ze spienionym mlekiem, powinni pomyśleć o dokupieniu ręcznego spieniacza elektrycznego. Jednocześnie najlepiej smakuje kawa świeżo mielona. Jeśli ekspres nie został wyposażony w swój wewnętrzny młynek, można zdecydować się na jego dodatkowy zakup. W celu utrzymania urządzenia w należytej czystości, sprawdzą się dedykowane do ekspresów tabletki lub płyny do odkamieniania. Wysokiej jakości akcesoria znaleźć można między innymi za pośrednictwem sklepu internetowego https://www.neonet.pl/. W szerokiej ofercie znajdują się takie produkty, jak pojemniki na mleko, filtry do wody, spieniacze do mleka, zestawy do czyszczenia, szklanki, filiżanki i wiele więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger