13:36

Czym wyróżnia się dobry proszek do prania?Zakup odpowiedniego proszku do prania nie jest tak łatwy i oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Jak się okazuje środki chemiczne mają wpływ na wiele aspektów życia, dlatego podczas ich wyboru powinniśmy być świadomi swoich potrzeb, preferencji i zdecydować się na produkt, który najlepiej na nie odpowie. Jak wybrać dobry proszek do prania? Czym się on wyróżnia? Podpowiadamy poniżej!

Skład produktu i hipoalergiczność

Dobry proszek do prania ma bezpieczny dla skóry i środowiska skład. Warto zwracać uwagę na wykorzystane do jego produkcji substancje - unikajmy silnych i toksycznych związków chemicznych, które na długo po zużyciu produktu unoszą się w powietrzu. Szczególnie istotne jest to w przypadku alergików, osób o wrażliwej cerze oraz dzieci. Najbezpieczniejszy dla zdrowia będzie proszek hipoalergiczny i bezwonny (gdyż to właśnie sztuczne kompozycje zapachowe uchodzą za najbardziej podrażniające).

Efektywność

Wysokiej jakości detergenty mogą być kosztowne, dlatego pamiętajmy, żeby przed zakupem upewnić się jaka jest konsystencja produktu. Warto sięgać po środki o skoncentrowanej formule - wyróżnia je konieczność zużycia mniejszej ilości produktu, a co za tym idzie, wydajność. Efektywny proszek do prania pozwala oszczędzić pieniądze, jak również czas potrzebny na zakupy.Dezynfekcja

Mówiąc o elementach dobrego środka piorącego nie można pominąć jego właściwości dezynfekcyjnych. To dzięki nim usuwane są bakterie, roztocza, drobnoustroje i wirusy. Przed zakupem warto się również dowiedzieć jak dezynfekcja jest przeprowadzana - najlepsze będą proszki, które umożliwiają ją w temperaturze zwykłego prania, jako że dezynfekcja termiczna (w 90 stopniach Celsjusza) negatywnie wpływa na włókna oraz stan pranych materiałów. Takim proszkiem jest między innymi produkt Mr.ZIGGI dostępny w sklepie internetowym Eurochemia (eurochemia.com/125-chemia-niemiecka).

Odpowiedzialność za środowisko

Tworzenie i korzystanie ze środków przyjaznych środowisku nie jest już tylko przywilejem - jest również koniecznością. Dobry proszek do prania wyróżnia się zarówno sposobem produkcji jak i składem produktu. Wykorzystanie opakowań, które nadają się do recyklingu, minimalizacja zużycia wody, unikanie plastiku są niezwykle ważnymi elementami, które świadczą o świadomości i odpowiedzialności producenta. Dodatkowo - wysokiej jakości środki nie wykorzystują np. fosforanów i zeolitów, które osadzają się na dnie jezior i rzek zagrażając tym samym ekosystemowi wodnemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger