13:25

Jak prać delikatne materiały?Pranie delikatnych tkanin stanowi wyzwanie - aby dokładnie usunąć zabrudzenia i kurz, a jednocześnie nie narazić materiału na zniszczenia dobrze jest pamiętać o kilku zasadach. Stosując dobrej jakości środki piorące i dbając o kondycję tkaniny możemy cieszyć się jej niezmienionym stanem nawet przez lata - w artykule podpowiadamy jak prać delikatne materiały. 

Które tkaniny wymagają szczególnej troski?

Aby zatroszczyć się o ubrania i tekstylia warto wiedzieć, które materiały są wyjątkowo podatne na wpływ warunków zewnętrznych, czy też sposób czyszczenia i przechowywania. Są nimi na pewno tkaniny szlachetne takie jak aksamit, plusz, jedwab, kaszmir, szyfon, len, wiskoza czy też wełna. Naturalne włókna są delikatne, przez co wysoka temperatura i mocne detergenty z łatwością mogą naruszyć ich strukturę. Dobrze jest też uważać na odzież sportową - wykorzystany do jej produkcji materiał wymaga odpowiedniego traktowania tak, aby jak najdłużej zachował swoje właściwości.


proszek hipoalergiczny Mr. ZIGGI


Zwracaj uwagę na metki

Przed wrzuceniem do pralki ulubionego szala czy nowego płaszcza upewnij się, że tkanina nadaje się do czyszczenia mechanicznego. Informacje na metkach zawierają wiele cennych podpowiedzi - to z nich dowiadujemy się jakiego rodzaju materiał został wykorzystany, w jaki sposób go czyścić, jaka temperatura prania będzie odpowiednia i czy nadaje się on do prasowania. 

Używaj bezpiecznych i sprawdzonych środków

Standardowe proszki i płyny do prania pozwalają jedynie na dezynfekcję termiczną, która wymaga użycia bardzo wysokiej temperatury, co z kolei negatywnie wpływa na prane tkaniny. Zwykłe środki dezynfekujące zaś opierają się na działaniu bardzo intensywnych substancji, przez co możemy narazić się na podrażnienie skóry. Delikatne pranie, bezpieczne zarówno dla naszej skóry, jak i dla pranych tkanin, to połączenie dezynfekcji z hipoalergicznością. Produkty Mr. ZIGGI pozwalają na dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń – bakterii, grzybów i alergenów już w 40 stopniach Celsjusza. Dzięki temu nie narazimy ubrań na szybsze niszczenie, w delikatnych warunkach pozbędziemy się wszelkich drobnoustrojów z tkanin, a także zadbamy o bezpieczeństwo naszej skóry.

Pierz w odpowiednich warunkach

Delikatne tkaniny wymagają specjalnego traktowania. Wspomnieliśmy już o temperaturze i odpowiednim doborze środków, jednakże warto pamiętać że nawet częstotliwość prania może wpłynąć na stan i wytrzymałość materiału. Warto wiedzieć jak często prać jeansy, buty, lub odzież wykonaną z szlachetnych tkanin. Odpowiednie warunki to również zapewnienie pranym dzianinom optymalnych warunków - tak, aby wszystkie (nawet najtrudniejsze do wywabienia) plamy zniknęły, a wyciągnięte z pralki ubrania nie były poszarzałe i rozciągnięte. Pamiętajmy również o stosowaniu środków, które przeznaczone są do prania określonych kolorów - tkanin białych, kolorowych lub czarnych.
Jak prać delikatne materiały - podsumowanie

Czy to możliwe, żeby delikatny proszek do prania radził sobie nawet z wyjątkowo uciążliwymi zabrudzeniami tkanin szlachetnych, i to w niskiej temperaturze? Tak! Wybierajmy godne zaufania środki, które dzięki specjalnie opracowanej formule doskonale poradzą sobie z nawet najbardziej wymagającymi materiałami. Aby dobrze zaopiekować się ulubionymi ubraniami czy po prostu - wykonanymi z tkanin produktami, należy dokładnie czytać metki i pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger