15:17

Ferie, ferie

Kiedy inni rodzice narzekają na przebywające podczas ferii dzieci i wbrew komentarzom- nie są to rodzice pracujący- ja nie mogłam się tych ferii wręcz doczekać. Odpoczniemy, naładujemy akumulatory, nacieszymy się sobą. Bez pośpiechu, powoli nabierzemy sił na kolejne miesiące ciężkiej pracy...


Dzieci podczas ferii dokuczają się, zabierają rodzicom te kilka godzin błogiej ciszy do południa, bałaganią... Prawda. Jednak nie po to mamy dzieci, by narzekać na 14 dni spędzonych razem. Jest przecież tyle możliwości. Ja dokładnie zaplanowałam każdy dzień ferii. Spacery, kreatywne zabawy, łamigłówki, wieczory z książką, wieczory z filmem, dzień szukania skarbu. Na pewno będzie się działo i na pewno Wam o tym opowiem. Planuję też zabierać dzieci do pobliskiego miasteczka na zabawy, organizowane w Domu Kultury. Jak zdrowie pozwoli to zaliczymy też lodowisko i tor saneczkowy. Bo patrząc na aurę za oknem to na lepienie bałwana i zjeżdżanie z pobliskich pagórków nie ma szans. W każdym razie czas ten spędzą aktywnie na tyle, że wypoczęci i pełni energii wrócą do szkoły. Odpoczynek, moi mili to nie tylko siedzenie przed telewizorem czy komputerem. Aktywny wypoczynek przynosi wiele, wiele więcej korzyści niż bezczynne leżenie.

Wiem też, że tak samo jak się teraz cieszę z tego, że są ferie, to za 2 tygodnie będę się cieszyć, że te ferie się kończą. Jednak póki co cieszmy się chwilą.

Sprężarki powietrza pompują koła powietrzem niezbędnym do ich funkcjonowania. Ferie napompują nas dobrą energią, siłą, potrzebną do prawidłowego przeżycia kolejnego semestru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger