10:56

Szybkie Bożonarodzeniowe lampiony. DIY.

Mimo, że pogoda za oknem pokazuje coś zgoła innego, to tak- za 11 dni Święta. Czas dobroci, zgody, odmrażania serc. Chciałabym, by za 10, 20 lat moi chłopcy mieli z tym okresem jak najpiękniejsze wspomnienia, dlatego przedświąteczny czas staram się im urozmaicać na tyle na ile pozwala mi wyobraźnia i zdolności plastyczne. Wszakże najpiękniejsze ozdoby są te, robione własnoręcznie. Dziś mam dla Was mega szybki i łatwy pomysł na piękne lampiony. Nie jest mój, przyznaję, bo podglądnęłam je w przedszkolu, gdzie Pani robiła takie z dziećmi. Na tyle mi się spodobały, że postanowiłam je zrobić sama w domu.

 


Co potrzebujemy na 5 lampionów:
10- 15 dkg soli
brokat srebrny- ja miałam średnią tubkę
klej w tubce
wstążka
słoiki
pędzelki
podgrzewacze/ świeczkiSól wymieszałam z brokatem.


Słoiki wysmarowałam klejem, dekorując je w miarę moich skromnych plastycznych możliwości. Oczywiście miałam też swoich pomocników.
Potem posypałam brokatem, zawiązałam wstążkę i tyle. 

 
 

Piękne lampiony zdobią parapety w naszym domu. Wystarczy dodać świeczkę, by wprowadzić się w błogi nastrój. I powiem nawet, że jestem zadowolona ze swojej roboty. Jest stylowo, swojsko i świątecznie :)

 
 

 
 
 

Dziś zabieramy się za ozdoby z masy solnej, przed nami jeszcze pieczenie rurek, pierników, ozdoby z suchej porcelany, tulipany świąteczne, wianek i bombki z kordonka. Zdążymy... Zdążymy. Zdążymy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger