20:19

Loteria z uśmiechem vol.3- relacja.

Już przeszło miesiąc minął od kolejnej już edycji „Loterii z uśmiechem vol.2”. Przeciągnęłam w czasie relację, bo powiem szczerze, że brakowało mi.. nie wiem... chyba podświadomie brakowało mi chęci, bo... mimo że loteria okazała się sukcesem, to jednak odbywała się ona w smutnych dla mnie okolicznościach.
loteria, jak zrobić loterię, świebodna, loteria z uśmiechem,

Data loterii, tak samo, jak i godzina zbiegła się z pogrzebem mojej babci, jednak dzięki pomocy wspaniałych dziewczyn ze szkoły po raz już trzeci- stała się sukcesem.

Poprzednie edycje Loterii z uśmiechem znajdziecie Tu i Tu :) Dochód corocznie przeznaczany jest na potrzeby naszej szkoły. Tym razem, tak samo, jak w roku ubiegłym dzięki uzbieranej kwocie zorganizuję Dzień Dziecka dla dzieci naszej wsi. To w zasadzie jedyna taka impreza dla wszystkich bez wyjątku w Świebodnej.

Często słyszę, że sukces loterii tkwi w tym, że wzięła się za to odpowiednia osoba. I mimo że w jakiś sposób mi to pochlebia, to jednak tak naprawdę sukces loterii tkwi w osobach, firmach, które wspierają loterię. To dzięki ich dobremu sercu i chęci pomocy bądź co bądź małej szkółce, gdzieś na końcu świata. Sukces loterii tkwi też w „jego ojcu”- Podkarpackiemu Rajdowi Pieszemu Szkół im. Jana Pawła II. Gdyby nie ta impreza, dążenia dyrekcji, nauczycieli, rodziców naszej szkoły do jej organizacji nie byłoby loterii. A ja? Ja jestem tylko skromnym pośrednikiem.

Tak samo, jak w roku ubiegłym, tak i teraz muszę mocno podkreślić rolę i nauczycieli i rodziców w organizacji Rajdu. To jest godne podziwu, że taką małą grupką, jaką jesteśmy, jesteśmy w stanie zorganizować tak wielką, skupiającą około 1000 osób imprezę. To godziny przygotowań przed rajdem, w trakcie a nawet po.

W tym roku po raz pierwszy „Loteria z uśmiechem” miała wsparcie lokalnej gazety- Gazeta Jarosławska. Pojawiły się dwa artykuły- jeden przed, drugi po loterii. Nie. Nie szukałam fejmu i sławy dla siebie. Uznałam, że taka popularność bardzo pomoże mi podczas organizacji kolejnych loterii, podnosząc moją wiarygodność. A poza tym, warto pisać o takich akcjach- być może inne szkoły wezmą z nas przykład i loterie fantowe znów wrócą do łask.

Loteria to ciąg kilkumiesięcznych przygotować- począwszy od szukania sponsorów, przez odbieranie paczek, formalności w Urzędzie Celnym (każda loteria powinna być zgłaszana- Jak zgłosić loterię fantową) po numerowanie fantów i samą loterię. Pragnę z całego serca podziękować każdemu, kto wsparł loterię. Nie jest ważne, czy podarowało się 20 fantów czy jeden. Czy fant wart był 100 zł czy 6 zł. Każdy dar serca jest tak samo ważny i tak samo pomocny. Kochani Sponsorzy- jesteście o sto kroków do nieba bliżej.

Loteria odbyła się bez żadnych problemów. Dziewczyny dzielnie się spisały w starciu z zaciekawionymi dziećmi- uczestnikami loterii. Co prawda, gdy wróciłam po pogrzebie w sam środek zainteresowania, nasz Ksiądz stwierdził, że „dobrze, ze prezeska wróciła” to wiem, że dziewczyny doskonale dałyby sobie radę. Wiadomo, że miały utrudnione zadanie, bo ja byłam z tymi fantami obeznana odkąd je dostałam. One, mimo że te fanty poustawiałam w miarę dostępny sposób- musiały szukać. Ja wparowałam już w trakcie loterii i w sumie też było mi ciężko ogarnąć się w temacie.

loteria, jak zorganizować loterię, świebodna,Loteria rządzi się swoimi prawami- jednym z nich jest to, że wszystko musi być zgodnie z przepisami- regulamin w widocznym miejscu, widoczna cena losu i to, że nie ma możliwości wymiany nagród. Z relacji koleżanki dowiedziałam się, że był chłopczyk, który wylosował opaskę i był bardzo zawiedziony, bo on nie lubi „dziewczyńskich gadżetów” :)

A teraz do sedna- bo chyba na to czekacie. Loteria z uśmiechem vol. 3 przyniosła dochód w wysokości 1880 zł. Niestety nie udało się sprzedać wszystkich losów, zostało trochę fantów. Pozostałe fanty miały być przeznaczone na rok następny, jednak międzyczasie odwiedziła nas zaprzyjaźniona szkoła i zorganizowaliśmy taką „mini loterię” z darmowymi losami i obdarowaliśmy tymi nagrodami tamte dzieci.

Muszę też z tego miejsca podziękować lokalnej firmie „Energobud” z Niżatyc, która przekazała nam pewną kwotę na zakup zabawek do naszego przedszkola. Dziękuję.Loterię wsparli:
Matka Banitka, Kraina Wesołego Misia, Skarby Selene, Kuferek Pereł, Wydawnictwo Zakamarki, Nibylandia, Wydawnictwo Omnibus, Mamalula, Wydawnictwo Gaudium, KartOlki, Artepoint, Venisima, Wydawnictwo Nowik, Bajkowy Świat, Wydawnictwo AWM, Alexander Toys, CzuCzu, DesireArt, Ośli Motek, All Bag, Made by Wydra, Maylilly, Kapitan Nauka, Tasiemkowa Bella, Jordan Polska, Śpioch, Wydawnictwo Skrzat, Wydawnictwo Dreams, Magdalena Trubowicz, Granna, Z miłości do- Sklep, Playprint, Porady Mamy Kasi, Rękodzieło Nitki, Mania nawlekAnia, ColorfulLife Blog, Księgarni TaniaKsiążka.pl, dziękuję za wsparcie medialne Gazecie Jarosławskiej a także wspaniałym dziewczynom, które prywatnie wsparły loterię- Patrycji, Karolinie, Edycie, Magdzie z Zespołu Szkół w Mlewie, Marii, sąsiadce Kasi J. ;). Dziękuję dziewczynom, które mnie godnie zastąpiły- Kasi, Izie, Gosi. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli loterię i Rajd.
Foto- gadżety przygotowała firma Foto- Print.Czy będzie „Loteria z uśmiechem vol.4”. No pewnie- oby tylko w lepszych okolicznościach! Do następnego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger