18:00

"Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma"

Kochani, przenoszę Was dziś w piękne lata 70., a konkretnie na pewne osiedle, porośnięte szarymi blokami...
Mietek, chłopiec mieszkający na tymże osiedlu marzy o swojej drużynie piłkarskiej, w której mógłby być trenerem bądź sędzią. Tylko skąd wziąć taką drużynę? Ktoś powie, że można ją zbudować przy obecności chłopców z osiedla. Tylko, co wtedy, gdy połowa z nich kibicuje Barcelonie, a druga część- Realowi i za nic w świecie nie chcą działać w jednym teamie! A jakby było mało kłopotów pojawia się dziewczyna grająca w nogę lepiej od niejednego chłopaka i to w dodatku czytająca z ruchu warg- coś się musi za tym kryć!


Jeśli komuś się wydaje, ze problemy ze skompletowaniem drużyny to jedyny problem Mietka , to jesteście w błędzie. Dochodzi nam wątek detektywistyczny! Otóż w kamienicy zaczynają się dziać dziwne rzeczy, które mają związek z pewną tragiczną historią sprzed lat, w którą zamieszany był sam trener Reprezentacji Polski. Jaka to tajemnica? Z udziałem Miecia się o niej dowiemy!

Książka „Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma” Marty H. Milewskiej to świetna książka do podrzucenia ciekawym chłopcom oraz do poczytania tym troszeczkę mniejszym do poduszki. Każdy facet, nawet ten mały, kocha piłkę! Ponadto w treść wpleciona jest pewna zagadka, której rozwiązanie nie jest takie straszne, jakby się wydawało! Autorka z humorem wprowadza nas w pełne tajemnic lata 70. Ponadto ukazuje wiele problemów i tragedii ludzi dorosłych, których dzieci często nie zauważają. Niepełnosprawność, współpraca, wzajemna pomoc... Szczypta humoru, trochę powagi, garść zagadki i mnóstwo wesołych zawadiaków w roli bohaterów książki to recepta na ciekawą lekturę na majowy wieczór :)
  
Książka wydana przez Wydawnictwo Dreams.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger