09:22

Bezpieczeństwo na drodze!

Zostańmy jeszcze w temacie wiosny...
Tak- wiosna to czas wycieczek, spacerów i … rozpoczęty sezon motocyklowy. Nie mam nic przeciw motocyklom, choć osobiście bałabym się wsiąść na motor- o samodzielnej jeździe nawet nie wspominam. Chciałabym jedynie zauważyć, że są motocykliści i dawcy narządów. Byłam świadkiem kilku sytuacji, kiedy to głupota i brawura mnie przerażały. Byłam świadkiem sytuacji, gdy z zakrętu wyskoczył motocykl jechał z oszałamiającą prędkością prosto na nas. Kiedy na tylnych siedzeniach siedziało troje małych dzieci! Wyprzedzanie na linii ciągłej? Na zakręcie? Czy jest coś bardziej głupszego? Na szczęście zjechał na swój pas, jednak ja przez dłuższą chwilę nie mogłam się uspokoić.
Zresztą nie tylko motocykliści szaleją. W zeszłym roku podobną sytuację, jak ta z motorem mieliśmy z szybką beemką! Tym razem na linii prostej, ale też ciął na nas!
A parkingi- ta się dopiero dzieją cuda- samochody, motocykle, piesi. Nikt nie respektuje zasad.
Nie po to na parkingach formy takie jak oznakowanie-poziome.pl malują na parkingach pasy, by kierowcy ich nie respektowali!
Miało być o motocyklach, przeszło na samochody i parkingi. Jednak zasada jest prosta- czymkolwiek jedziesz- zachowaj bezpieczeństwo! Życie jest cenne, a nie ma powodu, byś pozbawiał go siebie i jeszcze inne niewinne osoby!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger