14:26

Wzorowa łazienka- edycja trzecia.

Rok temu pisałam Wam o akcji marki Domestos, która sprawia, że jak za dotknięciem magicznej różdżki szkolne smutne, szare łazienki stają się kolorowe, przyjazne dzieciom.
Niedawno wystartowała kolejna, trzecia już edycja „Wzorowa Łazienka”. Chcecie wiedzieć na czym to polega?


Akcja skierowana jest do szkół podstawowych w całej Polsce, a jej podstawowym celem jest poprawa czystości i poziomu higieny w sanitariatach. Co za tym idzie propaguje się wzrost bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie uczniów.

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę pd tytułem „Wzorowa Łazienka” i dodać jej skan lub fotografię poprzez formularz kontaktowy. Następnie odbywa się głosowanie, warto zachęcić jak największą liczbę znajomych do oddania głosu. Każdą szkołę, która chce wziąć udział w akcji zgłasza dyrektor, a swoje prace uczniowie dodają do galerii przypisanej właściwej szkole.

W szkole, która zgromadzi największą ilość głosów zostanie przeprowadzony remont szkolnej łazienki za kwotę 30 000 zł. Ponadto 200 szkół z największą liczbą głosów otrzyma roczny zapas produktów Domestos.

Oprócz walki o jakże cenne nagrody dla szkoły udział w akcji przynosi też konkretne korzyści edukacyjne dla uczniów- marka wspólnie z ekspertami przygotowała scenariusz lekcji uczącej higieny, którą można przeprowadzić np. na lekcji wychowawczej.

Pamiętam łazienkę w mojej szkole podstawowej. Wiem, było to dosyć dawno. Jednak było smutno i szaro. Tak również w kolejnej szkole, do której przeszłam w 5 klasie... Niby większa szkoła, miasto gminne, a też monotonnie i smutno. Dodatkowo uroku nie dodawała woń papierosowego dymu.. Jeśli jest szansa, to warto starać się o coś lepszego, fajniejszego, barwniejszego... By szkolne ubikacje również rozbrzmiały feerią barw! I powiem Wam, że za każdym razem odkąd dowiedziałam się o tej akcji, przechodząc obok łazienek w naszej szkole tutaj, w Świebodnej, korci mnie by uruchomić proces zgłoszenia się do akcji... Ten wszechobecny beż jest tak monotonny, że aż mdły... Może warto w dobie naszych kłopotów zawalczyć o piękną, kolorową a przede wszystkim przyjazną dzieciom łazienkę...

Program trwa do 30 listopada.
Szczegółowy regulamin programu „Wzorowa Łazienka” znajdziemy TUTAJ.
Oto, jak zmieniały się łazienki w zeszłych latach- zdjęcia przed- po:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger