10:06

23 kwietnia. Światowy Dzień Książki

Czy wiecie co to dziś za dzień? Nie, nie sobota. W każdym razie nie tylko.
23 kwietnia to ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

W dzisiejszych czasach coraz mniej czytamy! Czy wiecie, że ponad 40% Polaków nie przeczytało w zeszłym roku żadnej książki?!


W dzieciństwie byłam molem książkowym, królowałam w rankingach bibliotek od podstawówki, po gimnazjum. Czytająca blog moja Pani Wychowawczyni z gimnazjum, prowadząca jednocześnie biblioteki potwierdzić chyba może, że wolałam siedzieć w bibliotece niż ćwiczyć na wf :D I czytać książki niż wkuwać pierwiastki z chemii :)) Co się przełożyło na to, co robię. Pierwiastki do niczego mi się nie przydały, ale przez to, że piszę, a piszę przez to, że dużo czytałam, czasem zrobię zakupy czy kupię sobie nową bluzkę :))
Oczywiście nie namawiam tu nikogo, żeby się chemii nie uczył, bo odbiegłam od tematu z lekka :)
W każdym razie warto czytać, bo wpływa to na naszą wyobraźnię, postrzeganie świata, nawet ortografię! Czytając często z łatwością tworzymy własne treści.
Ponadto codzienne czytanie naszym dzieciom sprawie, że mamy wpływ na rozwój ich umysłu i osobowości.
Do dziś lubię czyta. Nie pochwalę się moimi zasobami, bo całkiem niedawno wyniosłam wielką torbę książek do miejscowej biblioteki. Ja już przeczytałam a w bibliotece się bardziej przydadzą, niż kurząc się na półce.
Jeśli chodzi o chłopców to ich kolekcja jest mniej więcej taka:

Też od czasu do czasu robię selekcję i oddaję do biblioteki. Spora część jest też u dziadków, gdzie chłopcy czasem jeżdżą.

Dziś w Teatrze Nowym w Warszawie, będą czytane o godzinie 12 bajeczki Wydawnictwa Bajdaraj. Mali słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z pięknymi bajeczkami tegoż wydawnictwa, które niosą z sobą mądry morał w także ozdobione są pięknymi ilustracjami. Książki czytać będzie Ramona Nadobnik- Piętka oraz ich współtwórcy.

Wydawnictwo Bajdaraj przekazało dla naszych przedszkolaków egzemplarze swoich pięknych książeczek, które z przyjemnością rozdam dzieciakom w szkole w poniedziałek. Mam nadzieję, że będziemy tym samym propagować czytanie już od najmłodszych lat... Nie wiem, czy znacie bajeczki Bajdaraj, ale jeśli nie to naprawdę warto sięgnąć. To krótkie, rymowane opowiastki, które zaciekawią każdego szkraba! Dziękuję za książeczki!


A czy Ty czytasz swoim dzieciom?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger