14:13

Gry komputerowe dla chłopców.

Gry dla dzieci są dobre, o ile gra się z umiarem i właśnie w tym rola nas, rodziców, by dopilnować, by czas takich zabaw był ograniczony i niezbyt długi.
Fajną opcję udostępnia ulubiona stronka moich chłopców- zegar, odmierzający czas gry- początkowo czerwony, potem zmienia się na czerwony (u mnie czerwony, bo przygotowując wpis też sobie pograłam- a co).
To nie są gry wybrane przeze mnie, ale przez moich chłopców, jednak przeglądając je teraz tak dokładniej widzę, że dobrze wybrani, a gry są wartościowe i najważniejsze- bawiąc- uczą.

Ulubioną stroną z grami moich chłopców jest Ciufcia. Kolorowe, mówiące ludki, prosta nawigacja, z którą poradzi sobie nawet czterolatek, to plus tej strony. Oto gry, w które chłopcy grają najczęściej (kolejność przypadkowa):
1. Safari- dziecko robi zdjęcia pojawiającym zwierzątkom. Musi się śpieszyć, by zrobić dobre ujęcia lub też zwierzę nie uciekło.
2. Kontynenty. Dziecko uczy się, gdzie leży dany kontynent i co jest jego cechą charakterystyczną.
3. Koparka- Marcin uwielbia w to grać. Dziecko kopie dół pod studnie a ziemię musi wysypać do wywrotki.
4. Znajdź literkę- dziecko szuka danej literki spośród różnych wysypanych. Musi pamiętać zarówno i dużych, jak i małych literkach. Jeśli dziecko ma problemy z dużymi i małymi literkami- ta gra idealna!
5. Memorki- dzięki znajdowaniu takich samych maszyn budowlanych dziecko ćwiczy pamięć.
6. Stacyjkowo- trasa- dziecko buduje trasę kolejową dla pociągu. Musi logicznie i konstrukcyjnie myśleć, by tory były prawidłowo ułożone. Filip lubi nad tym siedzieć.
7. Szpital- dziecko przypasowuje dolegliwości do lekarza, do jakiego powinno się wówczas udać.
8. Układ słoneczny- w sumie ulubiona gra Filipka. Dziecko poznaje planety, dowiaduje się, jak funkcjonuje układ słoneczny.

Odwiedzamy też stronę Lulek, gdzie chłopcy również mają swoją ulubioną grę:
Numery alarmowe, dzięki której wiedzą, gdzie zadzwonić w razie problemów.

Ulubioną bajką Filipka jest „Blaze i megamaszyny”, dlatego chętnie gra w gry z tymi postaciami, które znaleźliśmy na stronie Gombis. Są to:
1. Blaze- puzzle- trzeba uruchomić myślenie, by wiedzieć, jak przesuwać kwadraciki, tak by powstał obrazek:
2. Blaze- memory- za pomocą ulubionych bohaterów dziecko ćwiczy pamięć:

Marcin z kolei na stronie Auta2gry lubi kolorować:
1. Zygzak kolorowanka- można puścić wodze wyobraźni, bo kto powiedział, ze Zygzak musi być czerwony? :)

A Wy macie swoje ulubione gry dla dzieci? Może coś doradzicie, polecicie? :)

3 komentarze:

  1. Gry bardzo fajne,choć akurat już nie dla moich dzieci. Córki są na etapie jakiegoś manicrafta czy jak to tam się pisze i jakiś zombie miśków :) Ale takie edukacyjne gry są dobrym pomysłem w tych czasach .Jak córka była młodsza to grała w takie "malowanki" i inne słodsze gierki na stronie friv.com.

    OdpowiedzUsuń
  2. Staram się, aby moje dzieci grały na komputerze z umiarem. Codziennie mają ograniczony czas - 1 godzinę dziennie mogą poświęcić na komputer. A gry są ciekawe :) Niektóre na pewno przetestuje :)

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger