15:59

Asia Olejarczyk, "Pampiludki i tajemnice wiary",

Rozmawiacie ze swoimi dziećmi na temat wiary? Próbujecie im jakoś wytłumaczyć jej zawiłości? Czym jest wiara? Chwała Boża? Miłosierdzie? Wolna Wola?

Dziś podzielę się z Wami moją refleksją ja temat książeczki Asi Olejarczyk „Pampiludki i tajemnicze wiary”, wydane przez Wydawnictwo Dreams.

Zapraszamy do Pampilii!

Pampilia to kraina położona na końcu Nie- Wiadomo- Gdzie, zamieszkała przez tajemniczych Pampiludków. Owe tytułowe Pampiludki – Alimemek i Gideon w codziennych czynnościach poznają prawdy wiary. Wyjaśniają kim jest bliźni i dlaczego należy go miłować. Zastanawiając się, w jaki sposób mogą witać się z Bogiem wpadają na czynienie znaku krzyża- „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”... Dowiadujemy się też, jak można nieść Chwałę Bogu...

Dzieci są bardzo dociekliwe, a jednocześnie nie wszystko potrafią zrozumieć. Czasem dorosłym trudno jest dojść do ładu z biblijnymi zawiłościami, a co dopiero dzieciom. Dlatego wielkie brawa dla pani Asi za wgłębienie się w dziecięcą logikę i stworzenie opowieści, która zachwyca prostotą odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Wyjaśnia znaczenie trudnych zagadnień z zakresu wiary a każda przygoda bohaterów uchyla przed małymi czytelnikami kawałek nieba.

Ponadto na uwagę i pochwałę zasługuje szata graficzna. Cudowna okładka, piękne ilustracje w wykonaniu Agnieszki Filipowskiej, które przyciągają uwagę, dzięki którym w wyobraźni rysuje nam się obraz Pampilii i jej mieszkańców. Czytelna czcionka, a to wszystko na eleganckim kredowym papierze- aż przyjemnie się książeczkę bierze do ręki.

Idealna pozycja na dobranocne czytanki!


Dziękuję ww Wydawnictwu za przekazanie książki do recenzji.

2 komentarze:

  1. Mąż czytał córce, a teraz muszę przeczytać i ja, bo mi nie chcą zrecenzować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mają bardzo sympatyczne buźki zachęcające, by wziąć książkę do ręki :)

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger