16:46

Zima zaskoczyła kierowców...

 Niemal w całym kraju biały puch przysypał drogi i pola. To czas, kiedy kierowcy powinni zachować wzmożoną ostrożność. No ale władze powinny im to ułatwiać.

I o ile tutaj w naszej gminie, wsi nie mam zastrzeżeń, bo posypane haszą nawet boczne drogi, to w sąsiedniej wsi, nomen omen już w innej gminie i powiecie już tak kolorowo nie jest.

Przez pewien odcinek jedzie się tam z górki (albo pod górkę) i czy uwierzycie, że w ogóle nic nie posypali, żeby nie było ślisko? Nawet raz wpadł Jędrek w lekki poślizg, na szczęście szybko opanował to.

I ja się pytam, od czego są władze gminy, czy nie od tego, by dbać o bezpieczeństwo? Wiadomo, że przed urzędami jest wszystko, jak należy a w dalszych zadupiach już mogą się ludzie powybijać, albo w lepszej wersji wylądować w rowie czy uszkodzić auto.

Później się dziwimy, że tyle wypadków.

Na koniec zapraszam Was na stronę http://www.mamauto.pl/, gdzie znaleźć możemy oryginalne części  do samochodów. Firma ta zajmuje się demontażem pojazdów i jest jedną z nielicznych w Europie, która  spełnia wszelkie wymogi, dotyczące ochrony środowiska.

Zatem jeśli w wyniku niedopatrzenia władz uszkodzisz samochód na ośnieżonej i śliskiej drodze będziesz wiedzieć, gdzie zapukać po części.


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

2 komentarze:

  1. O tak tydzień temu mnie trafiało ... spadł pierwszy większy śnieg i paraliż miasta .... wszyscy 20 na godzinę .... a piaskarkę zobaczyłam dopiero poza miastem ;-)

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger