10:12

Pokoje życzliwości- przekaż 1%


Mamy początek roku. To czas wielu planów i przyrzeczeń. To czas rozliczenia się ze starym rokiem, również z Urzędem Skarbowym. To też czas, gdy możemy pomóc innym i naprawdę nic nas to nie będzie kosztowało.
Oddaj swój 1% na organizacje dobroczynne. Chyba, że wolisz, by te pieniążki z powrotem wróciły do Fiskusa?
Nie będę Wam narzucać organizacji, której powinniście przekazać 1%, to Wasz wybór. Mogę Wam jedynie zaproponować jakieś.


O Pokojach Życzliwości już pisałam-klik.
W zasadzie nic się nie zmieniło. Stowarzyszenie Pozytywne.com w dalszym ciągu inicjuje odświeżanie szpitalnych świetlic na oddziałach dziecięcych.
Pobyt w szpitalu, każdy- i ten krótki i ten bardzo długi to wielki stres dla dziecka. Warto maluszkom umilić ten smutny okres, na przykład poprzez wyposażenie tychże świetlic w sprzęt audiowizualny, zabawki, gry czy kolorowe książeczki. Obraz państwowych szpitali w Polsce kojarzy się ze smutkiem i szarością. Pomóżmy przegonić tą szarość, tak by zakrólowała tęcza barw. Wnieśmy trochę otuchy w serca dzieci, postarajmy się wspólnie, by szpital choć trochę przypominał dom, bo wiadomo, że całkowicie nigdy nie będzie.


„Pokoje życzliwości” to miejsce, gdzie mali pacjenci znajdą przyjazną przestrzeń do zabawi i nauki.

Do tego momentu projekt został zrealizowany w pięciu oddziałach szpitalnych: w Żorach, Oławie, Rzeszowie oraz dwóch we Wrocławiu. Jednak jest jeszcze kilkadziesiąt świetlic, które w smutnej, szarej rzeczywistości czekają na odrobinę dobra ze strony innych ludzi, którzy wesprą inicjatywę, a ich ściany rozświetlą się feerią barw. Na rok 2016 zaplanowano remont ośmiu takich pokoi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://pozytywnypit.pokojezyczliwosci.pl oraz http://pozytywne.com/pozytywnypit/

A Wy gdzie przekazujecie swój 1%?
Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger