14:30

Zabawy logiczne. Zagadki obrazkowe. Kapitan Nauka :))

Udało mi się w końcu zaszczepić w moich dzieciach miłość do planszówek, zabaw logicznych i puzzli. Od pół roku to dla nich bardzo udany prezent, czasem fajniejszy niż kolejne autko. A ja podsycam te zainteresowania, dostarczając im nowości jak tylko coś ciekawego wpadnie mi w oko.


Kapitan Nauka, to miejsce, gdzie znajdziemy mnóstwo wartościowych zabaw logicznych. Jedną z nich Wam dziś przedstawię. „Zabawy logiczne. Zagadki obrazkowe.” jest to zbiór łamigłówek dla dzieci w wieku 6- 9 lat. 
97 zadań, które pobudzą wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie naszego dziecka. 
Ćwiczenia wprowadzają w świat matematyki, uczą dodawania, mnożenia, odejmowania, dzielenia. Jednocześnie jest to świetna zabawa dla malucha. 
Nie tylko wspomaga rozwój, ale i daje wiele radości, zwłaszcza, jak okazuje się, że smyk prawidłowo rozwiązał zagadkę. 
Są zadania łatwe i trudne, jednak wszystkie dopasowane do wieku dziecka.
Kolorowe, pełne ciekawych ilustracji karty spięte są w lewym dolnym rogu klipsem, dzięki czemu wygodnie się je używa. Kieszonkowy format sprawia, że można je wziąć wszędzie- do autobusu, samochodu, na spacer do parku czy do lekarza dla umilenia czekania w kolejce.

Zagadki zostały opracowane przez Natalię i Krzysztofa Minge, znanych i cenionych psychologów dziecięcych, którym bez wahania powierzyłam dbanie o rozwój mojego dziecka. A tak bawił się nimi Marcin a nawet i Jan:

Myślę, że Zabawy logiczne to świetny prezent pod choinkę, gdzie wśród różnorodnych zabawek powinno znaleźć się coś, co rozwija intelektualnie nasze dzieci- klik i kup.

Chciałabym jeszcze opowiedzieć Wam o jednej rzeczy... Jak pewnie w większość szkół i przedszkoli, tak i nasze odwiedził św. Mikołaj. Nasze przedszkolne dzieciaczki otrzymały słodycze, drobiazgi oraz „Zagadki obrazkowe” od Kapitana Nauki. Dziękuję tym samym Pani Małgorzacie z wydawnictwa Edgard, która przychyliła się do mojej prośby i przekazała mi 11 jednakowych Zagadek, tak, by każdy przedszkolak znalazł je w swojej paczce. To bardzo miły gest. Dziękuję raz jeszcze jako mam dwóch przedszkolaków :)


Dziękuję raz jeszcze Wydawnictwu Kapitan Nauka zarówno za Łamigłówki dla mnie, jak i  za Zagadki dla przedszkolaczków! 

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

  1. Super, bardzo fajnie,że w paczuszkach takie zabawy się znajdowały...

    OdpowiedzUsuń
  2. Piekny prezent dla przedszkolaków!!! Uwielbiamy Kapitana Nauke ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mój na razie siedzi w puzzlach, ale mam nadzieję, że niebawem będę mogła mu również serwować planszówki. Niech jeszcze troszkę podrośnie.

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger