15:52

Wzorowa Łazienka 2015

Jakiś czas temu pisałam o akcji Domestosa „Wzorowa Łazienka”. Polegała ona na tym, że chętne szkoły zgłaszały się do konkursu, w którym trzy z nich wygrywała remont toalet a 100 kolejnych- roczny zapas środków czystości.


W akcję angażowani się uczniowie szkół, przygotowując prace plastyczne, a potem zbierając głosy. Przyznam, że takie akcje jednoczą szkołę- nie ma wtedy klasy 1, 2 czy 6. Jest cała szkoła.

Przeglądałam prace, biorące udział w konkursie i naprawdę było co podziwiać. To ważne, że uczniowie potrafią się zjednoczyć dla dobra ogółu. Oni za kilka lat odejdą a piękne łazienki zostaną. Ponadto są zaangażowani w kwestię higieny w swoich szkołach.

Ktoś się mnie kiedyś zapytał, czemu nie dążyłam do zgłoszenia naszej szkoły do tej akcji. Cóż, gdy się o niej dowiedziałam przodujące szkoły miały już po kilkaset głosów. Nasza mała społeczność nie miałaby szans na nadrobienie tego. Ale za rok, kto wie, może spróbujemy coś zorganizować...

Pierwotna wersja akcji zakładała nagrodzenie nagrodą główną jednej szkoły, jednak to my, konsumenci mieliśmy wpływ na nagrodzenie dwóch szkół jeszcze- analiza sprzedaży produktów marki Domestos podczas trwania akcji pozwoliła na przeznaczenie dodatkowo 2 nagród w postaci wartego 30 000 remontu.
W tej edycji zwyciężyły szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łosicach z liczbą głosów ok. 700 000.
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach- zdobyli oni ok. 600 000 głosów
Zespół Szkół nr 1 w Kole z liczbą 300 000 głosów.

100 kolejnych szkół otrzymało produkty marki Domestos.

Jak stwierdziła pani wicedyrektor SP w Łosicach starania o wygraną zjednoczyły nie tylko uczniów, ale i rodziców i lokalną społeczność, często nie mającą nic wspólnego ze szkołą. W efekcie nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie.


Laureatów tej edycji programu „Wzorowa Łazienka” znajdziecie na stronie http://wzorowalazienka.pl

Gratuluję zwycięzcom i do usłyszenia za rok!
Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger