10:24

Siedmiorogowe bajki pod choinkę


Witajcie w pomikołajkowy poniedziałek. Długo mnie tu nie było, o przyczynach mojej nieobecności opowiem Wam za kilka dni i jednocześnie przestrzegę przed czymś, przez co trochę się pochorowałam.

Jednak dziś, pełna siły i chęci mam dla Was recenzję dwóch pięknych książeczek dla dzieci, wydanych przez Wydawnictwo Siedmioróg.J. Brzechwa „Sto Bajek”.

Na bajkach Brzechwy wychowywaliśmy się my, nasi rodzice, dziadkowie. Któż nie zna „Kaczki Dziwaczki”, „Pomidora” czy „Na straganie”. Teraz to piękne literackie dziedzictwo możemy przekazać dalej, naszym dzieciom, wnukom.. Pięknie wydane, z cudownymi ilustracjami, wieczory wypełnione poezją Jana Brzechwy z pewnością będą pełne uśmiechu i radości. Jego dzieła, pisane w żartobliwym tonie, niosą jednak ze sobą ważne przesłania, motto. Uczą dzieci, jak ważna jest przyjaźń, uczciwość, dobro. Ja, jako człowiek dość w książkach zamiłowany, czytający już w wieku 5 lat, doskonale znam te bajki. Uwielbiałam „Na straganie”- do dziś potrafię to recytować, czy „Tańcowała igła z nitką”. Oglądałam też „Akademię Pana Kleksa” i wiersze śpiewane tam przez bohaterów do dziś nucę czasem pod nosem. Niedługo gwiazdka. Nie skupiajmy się jedynie na zabawkach pod choinką. Włózmy do każdego prezentu książkę. A taka klasyka jest świetna na wspólne czytanie, pod choinką w blasku lampek.
Książka do kupienia Sto bajek

K. Najman „Księga 365 bajek”

„Księga 365 bajek” to tymczasem zbiór opowieści na każdy dzień roku. Cudowna sprawa! Całość jest podzielona na 12 miesięcy, które znowu mają 29, 30, 31 histoeii- w zależności od tego, ile jest dniw danym miesiącu. Bajeczki są krótkie i są ze sobą powiązane- akcja która toczy się jednego dnia, ma swoją kontynuację następnego itd. Ponadto wszystko, co się dzieje, ma swoje odźwierciedlenie w świecie rzeczywistym- 24 stycznia Gryzelda lepi bałwana, 21 marca przychodzi do bohaterów wiosna, 1 kwietnia jest prima aprilis a koncówkę grudnia opanowuje Święty Mikołaj. Bajeczki napisane są lekko ozdobną czcionką, ozdobione pięknymi ilustracjami. Sama lubię się w nie wczytywać i chętnie je czytam chłopakom każdego dnia, choć przyznam, że ja już całą książkę przeczytałam :) 
Książka do kupienia: Księga 365 bajek
Niedługo gwiazdka. Nie skupiajmy się jedynie na zabawkach pod choinką. Włóżmy do każdego prezentu książkę. Czytanie książek to świetny sposób na spędzanie czasu, pod choinką w blasku lampek.

Za możliwość przeczytania książek dziękuję Wydawnictwu Siedmioróg.  
Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

2 komentarze:

  1. Mamy obydwie i bardzo nam się podobają :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy w domu podobne zestawienia jednak na daną chwilę wygrywają książki "Kraina Lodu" :). Z pewnością jak szał minie wrócimy do wiekowych bajek.

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger