22:16

Praca w domu vs. dziecko

 Praca w domu ma swoje zalety ale i wady. Zwłaszcza jeśli ma się dzieci. Owszem, mogę sobie ugotować spokojnie obiad, w południe podlecieć do szkoły po chłopców, mogę sobie posprzątać i mogę zagrać z chłopakami w grę. Mogę też zarwać noce, wykańczać organizm kolejną kawą czy Tigerem. Mogę też usłyszeć, że mąż na mnie pracuje a ja siedzę w domu i nic nie robię, bo co to za praca w domu.

Nie zarabiam kokosów. Nie biorę zleceń na oślep. Nie dałabym rady. Złamałam się dopiero teraz, wzięłam duże i szybkie zlecenie. Bo Mikołaj, bo święta. Bo zawsze coś dorzucę do budżetu.

Nie mam czasu na nic. Siedzę wlepiona w komputer, zła za każde przerwanie pracy. Oczywiście wiem, że muszę wstać od biurka, dać dzieciakom jeść, przebrać, umyć, posprzątać, rozwiesić pranie... i jeszcze muszę znosić wizytacje pewnej osoby, która co chwilę zagląda mi do pokoju po czym idzie do chłopaków i się pyta, czy nie ma się nimi kto zająć.

W takich chwilach zazdroszczę Jędrkowi, że zabierze się z domu o 12. Pracuje w spokoju, bez dzieci, bez przerw. Bez wizytacji. Ale z drugiej strony wiem, że za 2 dni już będę po pracy, na konto wpłynie kilka stówek i jakoś mądrze to wykorzystam. Może kupię sobie buty do biegania tu: http://www.butydobiegania.pl/ i zacznę się odchudzać w końcu?

Praca w domu to nie jest luksus. Praca w domu jest cięższa od tej „normalnej”. Jeśli nie zrobię czegoś w dzień, muszę zarwać noce. A o odespaniu tego nie ma mowy, niestety...
Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

8 komentarzy:

 1. Praca w domu to nie luksus masz rację, ale wiele bym dala by w domu móc pracować, by mieć coś co moge robić we własnym kącie przy kompie i jeszcze na tym dorobić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też wolałabym pracować w domu,bo jednak robisz co chcesz i sama składasz plan pracy. Ma to swoje plusy!szczególnie gdy dzieci małe, dobrze jak mają mamę przy sobie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja się już czasem nie mogę doczekać, kiedy w końcu wrócę do pracy poza domem, w cichym, wysprzątanym i wolnym od dzieci biurze;) Ale praca w domu też ma swoje zalety;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chodź nie pracuje w domu znam słowa " przeciez ty nic nie robisz" no pewnie ! My przeciez leżymy :)
  Świetny post i gorąco pozdrawiamy oraz zapraszamy do nas po długiej przerwie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. O luksusie pracy w domu mówią Ci, którzy nigdy w domu z dziećmi nie byli i nie musieli pogodzić 150 rzeczy na raz. Przez jakiś czas pracowałam w domu z dzieckiem - kiedy mała spała miałam 3 godziny na to, by pracować przy komputerze. I w ten sposób, kiedy inne mamy drzemki wykorzystywały na gotowanie, sprzątanie itp, ja potrafiłam o 17:00 brać pierwszy prysznic...Życie..

  OdpowiedzUsuń
 6. O tak, praca w domu z dziećmi to żaden luksus. A do tego wymaga nie lada samodyscypliny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy jednym dziecku to jeszcze idzie jakoś się ogarnąć w domu. Ale jak masz bliźniaki ... bez Niani nie podchodź !

  OdpowiedzUsuń
 8. To jest trudne gdy nie masz albo czasu albo pieniędzy. Gdy nie masz zbyt wiele pieniędzy, nie możesz zlecać pracy innym, więc bierzesz wszystko na siebie. i wtedy nie masz czasu.
  gdy jest w domu dziecko bądź dzieci, sprawa się utrudnia dodatkowo. Znając własną sytuację, poradzę Ci, że rozwiązanie pojawi się z upływem czasu..

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger