16:17

Pakiet kształcący dla trzylatka

Zostajemy w temacie książkowym, jednak tym razem na „tapetę” wezmę kolorowanki. A konkretnie kolorowanki, wchodzące w skład „Pakietu kształcącego dla trzylatka”. Książkę „Przygody zabawek” już zrecenzowałam tu- klik.

Pakiet składa się z 4 książeczek kreatywnych.

„Bazyliszek” to połączenie kolorowanki i czytanki. Dziecko może słuchać opowieści o Bazyliszku, jednocześnie kolorując ilustrację. Moim zdaniem jest to świetne ćwiczenie na podzielność uwagi.


„Naklejam i maluję- Poznaję Pojazdy”. To prawdziwa gratka dla małych miłośników pojazdów wszelakich! Mnóstwo ilustracji. Każda strona to 1 duży obrazek pojazdu do kolorowania. Dziecko poznaje rodzaje pojazdów. Ćwiczy też manualność oraz poznaje kolory. Dodatkowym atutem są naklejki, których użycie wspomaga w dziecku spostrzegawczość.„Koloruję z Plastusiem. Plastuś wita wiosnę”. Kto z nas nie zna i nie lubi Plastusia. Tym razem nasz ulubiony plastelinowy ludek jest bohaterem kolorowanki. Książeczka wzmacnia w dziecku sprawność manualną, uczy rozpoznawania nazw przedmiotów i kolorów. Każda ilustracja połączona jest z krótką historyjką, przez co dziecko może wczuć się w sytuację.„W szkole 3-latka” to zbiór ćwiczeń i kolorowanek, któe wspomagają w dziecku zdolności manualne, koncentracji, spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Mają na celu sprawić, by dziecko zaczęło logicznie myśleć i poprawnie kojarzyć. Wszystkie te zadania są świetnym wstępem do nauki pisania i czytania. Znajdziemy tu dobieranie naklejek, łączenie w pary, czy odgadywanie zagadek.
Wszystkie te książeczki są idealnie przystosowane do umiejętności trzylatka. Spore rysunki, zadania, które nie są dla tych maluszków trudne... Filip, jako już co prawda czterolatek doskonale sobie z nimi radzi, a kolorowankę o pojazdach wręcz ubóstwia!
Polecam rodzicom, którym na sercu leży dbałość o edukację dziecka. Warto zacząć jak najwcześniej, a książeczki, o których teraz pisałam są doskonałym wstępem do już takiej „poważnej” nauki! Dzięki nim dziecko będzie bardziej przystosowane i „rozbudzone intelektualnie”.

Książeczki do kupienia w księgarni internetowej Wydawnictwa Siedmioróg.
http://siedmiorog.pl/


Dziękuję Wydawnictwu Siedmioróg za możliwość zrecenzowania pakietu.

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

3 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger