10:30

Karty obrazkowe Kapitan Nauka

O rozwój dzieci powinniśmy dbać już od początku. Pierwsze słowa, pierwsze pokazywanie paluszkiem kolorów... Wszystko trzeba rozwijać, pielęgnować, a nuż wyrośnie nam jakiś Einstein czy inny Kopernik.

Dziś opowiem Wam o kartach, które przeznaczone są dla dzieci od dwóch lat, ale świetnie też sprawdzają się u nas podczas ćwiczeń logopedycznych starszaków.

Mowa o kartach obrazkowych Kapitana Nauki- Emocje, kolory, Pierwsze słowa, Dźwięki, Owoce i warzywa, zwierzęta. Karty nie tylko wspierają rozwój dzieci ale i uczą ich angielskiego, a to w dzisiejszych czasach jest ważne, by od maleńkości wchłaniać język obcy.


Karty zamknięte są w małych kwadratowych pudełeczkach. W środku znajdziemy 17 usztywnianych kart oraz książeczkę „Poradnik dla opiekunów”, zawierającą propozycje zabaw przy pomocy kart.
Karty z jednej strony pokryte są ilustracją, z drugiej- jeśli jest taka potrzeba- opisem.

Karty obrazkowe Poznaję świat- Emocje.
Dzięki tym kartom dziecko uczy się nazywać uczucia i opisywać je. Poznaje czym jest radość, smutek czy gniew i jakie zachowania temu towarzyszą. Podczas zabawy z rodzicami dziecko wspomaga swój rozwój społeczny u emocjonalny.

Karty obrazkowe Angielski dla malucha- Kolory, Zwierzęta, Owoce i warzywa, Pierwsze słowa.

Te karty z kolei uczą dzieciaki poznawania świata, nazw rzeczy oraz ich odpowiedników w kolorze angielskim. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza nauka jest poprzez zabawę, zatem i tu ta reguła się sprawdza. Tym sposobem dziecko uczy się podstaw języka angielskiego oraz poznaje nowe nazwy.
Krowa to cow, marchewka to carrot, niebieski to blue a mama to mum... Fajna ilustracja to już połowa sukcesu, bo przecież na początku dziecko „czyta” z obrazków, a dopiero potem czas na literki. W zabawie dziecko najszybciej utrwala takie słownictwo, więc warto przykładać wagę do jak najwcześniejszej edukacji dzieciaczków :) Kapitan Nauka nam w tym chętnie pomaga :)

Na koniec zostawiłam Karty obrazkowe Poznaję Świat- Dźwięki.
Te karty świetnie sprawdzają nam się w ćwiczeniach logopedycznych ze starszakami. Dzieci syczą jak węże, wyją jak wilki czy bzyczą jak pszczoły. Podczas zabawy ćwiczymy i buzię i język. Ponadto pokazują sobie nawazajem obrazki i każą zgadywać, co się na nich znajduje. Te karty aktywnie wspomagają rozwój mowy u dzieciaków i są jak najbardziej przydatne :)))

Karty obrazkowe Kapitan Nauka to świetny wynalazek, który sprawdził się w moim domu. Będę używać i polecać komu się da.
A kto by chciał zdobyć karty, to jeszcze dziś może- wystarczy wziąć udział w rozdaniu na fp Jest mama są dzieci- Klik. Dziś ostatni dzień rozdania :)))


Karty do kupienia na stronie www.kapitannauka.pl

http://kapitannauka.pl/

Wpis powstał przy współpracy z Kapitan Nauka.

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

 1. Sama szlifuję języki za pomocą fiszek dlatego dzieciom też będę podsuwała takie pomoce naukowe
  www.puffa.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Kapitan Nauka ma fajne te karty ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podobają mi się takie karty, mamy jeden komplet

  OdpowiedzUsuń
 4. Połączenie wyrazu, wymowy i obrazu to najlepsze połączenie, jakie przyczynia się do nauki. A że dzieci mogą korzystać z kart razem, to dzięki temu utrwalają sobie nowo poznane rzeczy. Szkoła wszystkiego nie zapewni.

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger