12:58

Talenty...

Każdy z nas ma swoje talenty. Nie ma na świecie człowieka, który do niczego nie miałby smykałki. Jedni potrafią majsterkować inni pięknie szyć a jeszcze inni śpiewać czy malować.
Jestem też za stworzeniem w szkołach klas kierunkowych. Obecny system jest dla mnie czystą głupotą. Dajmy na to ja. Nigdy nie umiałam matematyki, chemii, fizyki. Była to dla mnie katorga. Co z tego, że z polskiego czy historii były 5, skoro przedmioty ścisłe leżały. Tak samo z językami. Co prawda niemiecki i rosyjski szedł mi bardzo dobrze, jednak angielski zawsze był piętą achillesową. Zatem tłumaczenia patentów to jednak nie dla mnie. Lubię i ponoć umiem pisać. I na tym się skupiam w dorosłym życiu. Dlatego też już od gimnazjum powinny być klasy kierunkowe. Dzieci już wtedy wiedzą, co przychodzi im z łatwością. Po co humanista uczyć się ma skomplikowanych wzorów chemicznych czy matematycznych. No sorry, po co mu to w życiu? Bo mi na ten przykład twierdzenie Pitagorasa w dorosłym życiu nie przydało się w ogóle.
A osoba z umysłem ścisłym po jaką cholerę za przeproszeniem ma się uczyć na pamięć Reduty Ordona? Ja jako humanistka nie pamiętam już tych wierszy a co dopiero „ściślak”. Nie mówię, żeby całkowicie wyeliminować „niewygodne” przedmioty, chodzi o to, by ograniczyć niepotrzebną wiedzę tym uczniom, którzy jej nie przyswoją lub przyswoją z trudem. Ktoś powie, że są w liceach klasy humanistyczne, mat-fiz itp. Tia... ja dajmy na to po klasie z rozszerzonymi językami wszystkiego miałam jednakowo i jednakowo musiałam się uczyć.

Dlatego jeśli Twoja córka uwielbia grać w siatkę- nie zmuszaj jej na siłę do chodzenia na balet czy korki z chińskiego. Pielęgnuj talenty. Swoje czy swoich bliskich. W życiu nie ma sensu robić tego,czego się nienawidzi.
Co z tego, że całe pokolenie Twojej rodziny to lekarze. Czemu Waszą dobrą opinię ma zburzyć syn, który poszedł na medycynę bo taka tradycja. Co z tego, że jakoś przebrnął przez studia dzięki koneksjom. Co z tego, że miał super wypasiony gabinet. Co z tego, skoro na mieście ma opinię konowała.

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger