14:13

Kolorowanki warte uwagi

Dziś pod lupę weźmiemy książeczki aktywizujące dla dzieci. Głównie kolorowanki, ale dla miłośników kreatywnych wycinanek także coś się znajdzie.

Przedstawię Wam te, które aktualnie przerabiamy, bo jak wiadomo kolorowanki to książeczki „na chwilę” :)
Kolejność przedstawiania książeczek jest przypadkowa :)
Edulatki- ćwiczenia dla 3-latków i 5- latków to wspaniałe teczki pełne zadań, przystosowanych do wieku dziecka. 
Dla Filipka trzylatkowe, dla Marcinka- pięciolatkowe. 


Choć przyznam, że z Filipkiem przerabiam też te ambitniejsze :) 


Dziecko doskonale radzi sobie z zadaniami przygotowanymi przez specjalistów. 

Każda teczka zawiera dwie książeczki- jedną formatu a4, druga- chyba A5. Znajdują się tu też naklejki- czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Edulatki, to pozycja wydana przez Wydawnictwo ZielonaSowa i bardzo sobie ją chwalę. Swoją 5-latkową teczkę Marcin zabrał do przedszkola i tam na niej pracuje.
Edulatki znajdziemy w księgarni internetowej platon24, którą bardzo polecam przez wzgląd na szybką i przemiłą obsługę :) Książki są w niskich cenach a wybór jest naprawdę wielki!

Kolorowanki i ćwiczenia ze Spidermanem. Seria książeczek wydawnictwa Ameet, w których jeden z ulubionych bohaterów chłopców- Spiderman uczy nowych umiejętności. 

 Książeczki zawierają proste zadania, z którymi poradzi sobie już 4-latek. Oczywiście również posiadają multum naklejek. Fantastyczne są zadania geometryczne, labirynty, czy łączenie jednakowych kształtów. Wydana w formacie a4, bardzo starannie i ładnie. Wszystkie zadania są prosto i dokładnie opisane.
W podobnym stylu wydana jest książeczka z zadaniami IronMan- Stworzony do walki. 

Co prawda nie wiem, kim był Ironman, jednak zadania mi się spodobały. Pokazano np. jak zbudować samolot z papieru, znajdziemy też łamigłówki, labirynty czy szyfry. 


Ta książeczka jest dla dzieci, które już opanowały umiejętność znajomości liter, pisania i czytania :)

Te książeczki również znajdziemy w księgarni internetowej platon24
http://platon24.pl/
 Jak już wspominałam- ceny są naprawdę niskie a dodatkowo w ten weekend będzie akcja Weekend niskich cen- wszystkie książki przecenione o 35% a pięć pierwszych zamówień zostanie nagrodzone kubkiem termiczym. Myślę, że warto- sama będę polować :D


Niezwykłe kolorowanki, opracowane przez Fundację Verba są naprawdę niezwykłe.

Nie tylko wspomagają kreatywność i motorykę dzieci, ale uczą prawidłowych zachowań względem dzieci niepełnosprawnych. Bohaterami kolorowanek są dzieci niepełnosprawne, uczniowie pewnego przedszkola. Mimo choroby starają się żyć normalnie- pięknie rysują, uprawiają sport, czy tańczą.

Takie książeczki Fundacja Verba przekazała też naszemu przedszkolu.

Uważam, iż należy od małego dzieci oswajać z niepełnosprawnością, by w przyszłości uniknąć sytuacji, gdy nasze dziecko wyśmiewa się ze słabszego. Wierzę, iż podczas zajęć pani nauczycielka nie tylko będzie kolorować książeczki z dziećmi, ale też wytłumaczy przedszkolakom, że choroba drugiego to nie powód do śmiechu. Sama mam wadę wymowy, to co przeżyłam w dzieciństwie to tylko ja wiem.

Teraz już wiem, że to nie była wina dzieci, które się ze mnie śmiały lecz ich rodziców, którzy odpowiednio wcześnie nie wpoiły swoim dzieciom podstawowych wartości. Dlatego nigdy się nie patrzę „dziwnie” na osobę na wózku czy upośledzoną- dla mnie to człowiek, jak każdy inny. Nie zdzierżę też, gdy moje dzieci będą się naśmiewać z innych, dlatego już im wbijam do głowy, że nie wolno!


Truś Piotruś to książeczka wydawnictwa Bajdaraj

Kolorowanka edukacyjna z elementami języka angielskiego. Przedstawione zwierzątka i roślinki są podpisane polskimi i angielskimi nazwami. 


Dziecko kolorując przy okazji uczy się języków. Fajna rzecz! Zapraszam do Wydawnictwa Bajdaraj po więcej takich kolorowych, edukacyjnych książeczek!

Zadanka do rysowanka Marty Sobalskiej, wydane przez Wydawnictwo Sfinks to naprawdę świetna sprawa! 
To nie tylko kolorowanki, to też zadania, w których dziecko musi np. dokończyć rysunek, czy coś dorysować. Seria składa się z 6 części i bohaterem każdej z nich jest inne zwięrzątko: miś Jaś, kotka Konstancja, słonik Frederyk, piesek Waldemar, króliczek Melchior i kotek perski Wilhelm.


Wprowadzają one dzieci w magiczny i kolorowy świat rysunku, pełny fascynujących perspektyw, ciekawych zadań. Dzieci rozwijają swoją motorykę, pobudzają wyobraźnię. Razem z nowymi przyjaciółmi- zwierzątkami próbują rozwiązać nieskomplikowane zadania i polecenia. Poznają ich zwyczaje, razem z nimi kroczą w świecie mody czy nawet startują w kosmos.

Dodatkowo znajdziemy tu też naklejki. Książeczki są wydane w formacie A4, kolorowe okładki przyciągają wzrok, a ciekawa zawartość intryguje. Książeczki można kupić w Księgarni Sfinks zarówno w komplecie, jak i na sztuki.
http://sfinks.info/sklep/site/bony

„Przygody papierowych misiów czyli origami płaskie z koła” Doroty Dziamskiej, wydana przez Wydawnictwo Bis, to już nie kolorowanka, a książeczka, która uczy dzieci tworzenia cudów z papieru.

W tym przypadku są to misie. Dzięki dokładnym wskazówkom w dość szybki sposób stworzymy misia Uszatka, czy Paddingtona jak też Tygryska z „Kubusia Puchatka”- ulubieńców naszych dzieci. Wiadomo, że do tej zabawy potrzebne będą nożyczki, dlatego musimy pracować razem z dziećmi, by nie stała im się krzywda. Po skończonej pracy można doczepić patyczki do misi i stworzyć np. teatrzyk. Ja mam koślawe łapska i wolicie nie widzieć, co nam wyszło- fakt, że muszę jeszcze trochę popracować, by te misie wyglądały jak misie a nie jak niewiadomoco :) To świetna zabawa dla dzieci na takie deszczowe dni, jak dzisiaj.
Książkę kupimy na stronie Wydawnictwa Bis. Wydana jest w formacie A4 w miękkiej oprawie.
Polecam!
http://www.wydawnictwobis.com.pl/ Znacie te książeczki? Lubicie? A może polecicie mi też coś ciekawego?

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

  1. wow, jaka ilość;)bardzo lubimy kolorowanki z Bajdaraj

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie cuda, a moi chłopcy by nawet do tego nie zajrzeli :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Mój Junior sam rysuje, ale jak miał 3 latka to uwielbiał kolorować :)

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger