13:33

W rodzinie zwierzątek

Na meblowej półce mieszkała zwierzątek masa. Były tu i koniki i krówki, i świnki io kaczki. Znalazł się nawet nosorożec i niedźwiedź polarny. Była też czwórka przyjaciół- słoń, żółw, małpka i lew. Kolorowe, przyjazne i miłe. Były to zwierzątka o niesamowitej odwadze. Gdy pewnego dnia z półki spadł indyk- małpka skocznie po niego zeskoczyła. Gdy baran bał się małego tygryska, który notorycznie go straszył- lew szybko go przywołał do porządku. Czworo przyjaciół wspólnie wędrowało po zawiłościach prostej półki. Z nimi  nie było nudów, z nimi nie było kłopotów, a jeśli jakieś były, to w mig je rozwiązywali. Przyjaźniąc się z innymi zwierzątkami nie dzieliły je na lepsze i gorsze. Mała kózka była tak samo lubiana, jak potężny nosorożec. Idealna harmonia między nimi panowała. Pewnego dnia półkową wioskę obiegła plotka, że krówka pokłóciła się ze świnką. Wielkie poruszenie zapanowało- wszakże to wielkie przyjaciółki. Szeptano po kątach i za plecami zainteresowanych zwierzątek. A prawda była taka, że mali chłopcy bawiąc się krówką, odłożyli ją w inne miejsce.

Wystarczy popatrzeć na przyjazne zwierzątka i zastanowić się nad tym, czy wszystkich traktujemy równo, czy nie sądzimy po pozorach lub na podstawie plotek o słabych podstawach.

Zwierzątka: lew. słoń, małpka, żółw- EMAKO


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

2 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger