10:12

Kolorowy tydzień. „Koloruję pojazdy”, „Pokoloruj pojazdy”, „Maluch poznaje cyfry”Kto śledzi naszego Facebooka, wie, że u nas wczoraj był dzień pełen wrażeń… przez to wszystko nie dodałam żadnego wpisu, nie miałam sił.
Dlatego, by nie zatrzymywać cyklu „Kolorowy tydzień” dziś będzie o książeczkach wczorajszych i dzisiejszych 
Samochody i pojazdy. Czy jest jakich chłopiec i duży i mały, któremu na widok maszyny na kółkach nie świecą się oczka.
Kolorowanki samochodowe i również są w naszych zbiorach. Między innymi te: „Koloruję pojazdy” wydawnictwa Aksjomat oraz „Pokoloruj pojazdy” wydawnictwa Skrzat

Obie książeczki z naklejkami. 


Książeczki stosunkowo niewielkich rozmiarów, jednak mieszczą najważniejsze dla moich chłopaków- m.in. traktor, koparkę czy betoniarkę. Rysunki są duże, bez niepotrzebnych piździółek, dzięki czemu dziecko w wieku 3 lat nie ma większych problemów z kolorowaniem, chociaż kolorowanie według mojego Filipa to zamazywanie kredką rysunków, póki nie zamaże całego białego pola. 


Dla małych miłośników pojazdów wszelkiej maści- polecam jak najbardziej.


Drugą pozycją o której dziś wspomnę jest książeczka, którą kupiłam Marcinkowi do przedszkola. „Maluch poznaje cyfry” to kolorowa wesoła książeczka z naklejkami wielokrotnego użytku. Ekonomicznie i fajnie. Wydało ją Wydawnictwo Aksjomat.

Wesołe zwierzątka uczą dzieci cyferek od 1 do 10. Uczą liczenia oraz wspomagają motorykę poprzez rysowanie szlaczków, które są na każdej stronie.Każde prawidłowo wykonane zadanie nagradzane jest naklejką „Brawo”, co motywuje dziecko do wzorowej pracy. Jak już jesteśmy przy naklejkach, to wspomagają one spostrzegawczość i myślenie.

A gdy już uzupełnimy cała książeczkę- wystarczy gąbką zmazać- i ćwiczyć od nowa.
Książeczka mi się podoba! Pomijając ładny design- ona naprawdę uczy! Planuję zakup kolejnych serii.

Książeczki zakupiłam w Księgarni Bonito. Warto, bo kupiłam masę kolorowanek za niewielką cenę, a w dodatku wysyłka do odbioru w kiosku Ruchu kosztuje tylko 2,99 zł.

http://www.aksjomat.com/
http://www.skrzat.com.pl/

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

5 komentarzy:

  1. Uwielbiam kolorowanki, ale Gabryś jest jeszcze na nie za mały… Chociaż mamy już pokaźną kolekcję od znajomych, póki co czekają na dnie szafy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój Kacperek również uwielbia kolorować środki transportu ;) świetne książeczki ;) My ostatnio kupiliśmy z serii którą polecasz litery :)

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger