08:30

W pewnym teatrze lalek- moje refleksje

Książki to moja wielka miłość. Kto mnie zna, ten wie.
Zaczytana marzycielka, utożsamiająca się z każdym z bohaterów książki, którą akurat czyta.
Gdy zostałam oficjalną recenzentką Wydawnictwa Dreams moja radość była wielka.
W końcu przyszła długo wyczekiwana paczuszka. A w niej dwie książeczki.
Między innymi "W pewnym teatrze lalek". Księga, która oczarowała mnie już od początku swoim designem.
Piękne ilustracje, gruba, aksamitna oprawa i karty z (chyba) kredowego papieru. Poza tym... ten zapach.
Uwielbiam zapach nowych książek.
Książka "W pewnym teatrze lalek" autorstwa Lidii Miś opowiada, jak to do teatru lalek przybywa nowa marionetka. Marionetka dla której występowanie na scenie jest nowością. Nigdy nie występowała publicznie, jednak uważa, że jest to proste zadanie.

Nic bardziej mylnego. Okazuje się, ze aktorstwo to zawód, wymagający wielu poświęceń i nakładu pracy. W zrozumieniu tego, jak też w przygotowaniu do roli aktorki pomagają jej nowi przyjaciele- Kamilla, Babcia, Miś i Kaczka.Teatralne lalki co rusz wcielają się w coraz to nowe role, prowadząc intensywny tryb życia. Wszystko to sprawia, że Perełka przekonuje się, że aktorstwo to pasja, nie zawód. Dzięki przyjaciołom można grać i wkładać w to całe serce. Jak do tego doszło? Tego Wam niestety nie zdradzę, sami musicie się przekonać, czytając opowiastkę.
"W pewnym tetrze lalek" to książka niosąca ze sobą przekaż. Książka ukazująca wartość przyjaźni. Książka opowiadająca o kształtowaniu się charakteru, o budowaniu relacji z nowo poznanymi osobami, o budowaniu  grupy znajomych. To w końcu opowieść o budowaniu własnej tożsamości, rozpoznawaniu emocji oraz o otwartości na potrzeby innych.
Opowiadanie Lidii Miś przeczytałam jednym tchem. Czyta się je niezwykle lekko, co jakiś czas uśmiechając się do siebie. Cudowne, niekiedy wzruszające dialogi chwytały za serce. Piękne ilustracje w wykonaniu Laury Aldofrediwpływają na naszą wyobraźnie. Idealna na jesienne wieczory dla dziewczynek, marzących o byciu aktorką. Uczy je postrzegania świata i zwracania uwagi na prawdziwe wartości.

 Książeczkę podarowałam naszej sześcioletniej chrześnicy, która była nią zachwycona.
Polecamy!

Specyfikacja wydania:
Ilość stron: 128
Oprawa: twarda + UV + aksamit
Autor: Lidia Miś
Ilustracje: Laura Aldofredi
ISBN: 978-83-63579-42-5
Format: 160 x 234
Data wydania: 23 luty 2014

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

7 komentarzy:

 1. Bardzo lubimy książki, a ta wygląda na ciekawą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też kocham książki i próbuję tą miłością zarazić juniora, ale na razie bezskutecznie. Lubi oglądać książki, ale zawsze musi coś urwać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo Ci dziękuję. Moje córy okazały się potworami - totalnymi molami książkowymi i cały czas szukamy dobrych pozycji. Ta wygląda bardzo zachęcająco i nawet jest w naszej bibliotece. Może uda nam się ją wypożyczyć. Jeszcze raz dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka zapowiada się bardzo ciekawie. Będę musiałą do niej zajrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger