15:19

Rzecz o pieluszkach...

Pieluchy wielorazowe jeszcze do niedawna kojarzyły nam się z tetrówkami, dość pracochłonnymi w obsłudze. Przecież trzeba było je wyprać, najlepiej w wysokiej temperaturze, porządnie wypłukać a potem wyprasować. A nie zapominajmy, że często powodowały podrażnienia i odparzenia na delikatnej skórze dziecka. Gdy porzuciliśmy pieluchy tetrowe na rzecz jednorazówek na rynek weszły pieluszki wielorazowe, jakościowo kilkukrotnie lepsze niż tetrówki. Pobijają je też graficznie- są kolorowe i cieszą oko.
Dziś chciałabym poświęcić wpis pieluszkom wielorazowym BoboLider, które to otrzymałam w ramach współpracy.

Wielorazówki te mają Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka, możemy spokojnie im zaufać.

Pieluszki składają się z dwóch części- kieszonki oraz wkładu.


Kieszonki pierzemy w temperaturze maksymalnie 35 st., zaś wkłady - w zależności od stopnia zabrudzenia- w temp. od 30 do 90 st. Prać powinniśmy w połowie zalecanej dawki proszku do prania i bez użycia płynu zmiękczającego, gdyż zatyka on pory w delikatnym mikropolarku i powoduje przeciekanie pieluszki. Suszymy je w stanie rozwieszonym- z daleka od kaloryferów czy grzejników! Ważną cechą pieluszek BoboLider jest to,. że nie wymagają prasowania, przez co oszczędzamy sporo czasu no i energii.

Pieluszki mają otwierane kieszonki, do których wkładamy trójwarstwowe, mięsiste i superchłonne wkładki- mamy do wyboru wkładki z bambusa bądź mikrofibry.


To także dodatkowa zaleta, bo przy niewielkim zmoczeniu możemy wymienić jedynie sam wkład, dlatego warto mieć ich więcej niż kieszonek.
Dziecko zapełnia pieluszkę- wilgoć przenika do wkładki i tam się zatrzymuje. Dzięki delikatnemu mikropolarkowi dziecko nie odczuwa wilgoci, zaś zawartość pieluszki nie przenika na zewnątrz, gdyż warstwa PUL gwarantuje, że ubranka będą suche.
Pieluszki BoboLider wykonane są z materiałów najlepszej jakości. Liczne zatrzaski nie ograniczają ruchów dziecka oraz gwarantują dopasowanie do figury maluszka.

W połączeniu z wszytymi gumkami zapewniają szczelność pieluszki.

Wewnętrzna mikropolarowa warstwa sprawia, że skóra maluszka jest sucha i wolna od wysypki.

Dużą zaletą pieluszek BoboLider jest fakt, że mają uniwersalny rozmiar. Przy odpowiednim użytkowaniu pieluszki mogą nam służyć od narodzin dziecka aż do całkowitego jego odpieluszkowania.
Teraz chciałabym poruszyć ważną dla nas rodziców kwestię- koszty.
Powiedzmy, że kupujecie na próbę 2 sztuki pieluszek wielorazowych (jako przykład podam te, które otrzymałam do przetestowania ja):
Pieluszka wielorazowa ECO z wkładem z mikrofibry BoboLider- cena 19,50
Pieluszka wielorazowa  BOBOLIDER ECO z wkładem z bambusa- cena 31,10
Koszt wysyłki: Poczta Polska- 10 zł
RAZEM: 60,60 zł
Powie ktoś- dużo, jak za dwie pieluchy, ale teraz popatrzmy z innej strony.
Jeśli dziennie użyjemy 2 pieluszek wielorazowych zamiast pampersów, oszczędzimy ok. 60 sztuk jednorazowych pieluch, czyli miesięcznie prawie całą paczkę. Jeśli kupujemy Pampersy to te 60 zł zwróci nam się już po ok. 1,5 miesiąca! I to tylko wtedy, gdy mamy 2 wielorazówki, gdy kupimy ich więcej, to oczywiście oszczędność jest większa, nawet przy fakcie, że zużyjemy więcej proszku do prania, wody i energii do prania :)

Nie miałam, możliwości używania pieluszek, dzisiejszy post był napisany "na sucho" w oparciu o ulotki, jednak jestem niezmiernie ciakawa ich skuteczności, wtedy na pewno podzielę się z Wami wrażeniami.
Tymczasem zapraszam Was do zapoznania się z asortymentem BoboLider, gdzie znajdziecie nie tylko pieluszki wielorazowe, ale też praktyczne akcesoria dla mam, odzież dziecięcą i ciążową, urządzenia i drobiazgi.

1 komentarz:

  1. Fajna recenzja i przydatny opis bo właśnie zastanawiam się czy wprowadzić te pieluszki do moich sklepów. Myślę, że niebawem na próbę będą u mnie dostępne. Zapraszam wszystkie Panie do mnie Pieluchy wielorazowe
    Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki i dziękuję za fajne recenzje

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger