22:37

Twoja pomoc- ich życie!

Codziennie, po kilka razy dziennie widzę na Facebooku chore dzieci i prośby ich rodziców o pomoc w zebraniu środków na leczenie... Serce się kraja, gdy widzę te smutne oczy, proszące o pomoc. Różne myśli mi przychodzą do głowy...
Janusz Korczak pisał:
Dziecko chce być dobre.
Jeśli nie umie - naucz,
jeśli nie wie - wytłumacz,
jeśli nie może – pomóż.”

Dzieciom warto pomagać. Dzieciom trzeba pomagać. Nikt nie zasłużył na chorobę, a zwłaszcza mały.

Właśnie trwa kampania fundacji Szlachetny Gest- Twoja pomoc- ich życie. Polega ona na pomocy wszystkim chorym dzieciom. Jeśli tylko ktoś z Was potrzebuje pomocy, czy też znacie kogoś, komu trzeba pomóc a może sam chcesz komuś pomóc- zgłoś się do fundacji: http://bit.ly/TwojaPomocIchZYCIENie jest wstyd prosić o pomoc, zwłaszcza jeśli jest to krzyk o pomoc dla chorego dziecka. One nie powinny cierpieć, czy umierać zbyt szybko. Jeśli jest nadzieja, powinniśmy się jej kurczowo uczepić i trzymać, robić wszystko, by nie ustała, by uzyskać pomoc... Nie wstydźmy się prosić o pomoc- razem jest o wiele łatwiej pokonać przeciwności. Łatwiej jest zebrać siły do walki, jeśli stoi za nami mnóstwo dobrych dusz, jeśli jest ktoś kto wyciąga do nas pomocną dłoń i każe walczyć! I trzeba walczyć, bo stawka jest wysoka- zdrowie a może i życie do wygrania!

Jeśli tylko ktoś potrzebuje leczenia, rehabilitacji, leków a sam nie może sobie z tym poradzić, warto zgłosić się do fundacji. Pracują tam osoby, które będą chciały nam pomóc.

Pan Marek z fundacji Szlachetny Gest w rozmowie opowiedział mi, że rodzice chorych dzieci często wahają się, czy powierzyć swoje dziecko opiece fundacji z długoletnim stażem czy też takiej niedawno założonej, jak ta. I oczywiście wybór należy do rodzica, jednak może warto zaufać fundacji, gdzie króluje nie tylko papierologia, ale i determinacja w dążeniu do celu, która liczy się zwłaszcza wtedy gdy choroba postępuje szybko.

Fundacja ma też na koncie kampanię „Ciepło, gorąco, parzy”, która dedykowana była dzieciom, które uległy poparzeniu.

Każda osoba potrzebująca wsparcia, może w prosty sposób założyć zbiórkę internetową na leczenie. A jak działa sama fundacja?
  1. Przede wszystkim organizuje zbiórki internetowe na pokrycie kosztów leczenia.
  2. Refunduje koszty leczenia i rehabilitacji.
  3. Organizuje zbiórki w regionie osoby zainteresowanej.
  4. Prowadzi kampanię medialną odnośnie Twojej sytuacji.
  5. Refunduje zakup sprzętu medycznego.
  6. Przygotowuje plakaty i ulotki.
  7. Angażuje do pomocy lokalne społeczeństwo.
  8. Kontaktują się z potencjalnymi darczyńcami, uzyskując od nich wpłaty.

Są też otwarci też na różnego typu akcje, inicjatywy społeczne itd. chętnie wysłuchamy i przyjmiemy każdego co chce pomagać lub chce ich wspierać merytorycznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger